Miejcie wiarę w Boga - jak wierzyć w Boga w XXI wieku ?

TO BYŁ MOMENTALNY PRZEŁOM W MOIM ŻYCIU, MOIM MYŚLENIU, MUSIAŁEM JEDNAK ZDECYDOWAĆ, ŻE BĘDĘ WIERZYŁ!! GDY JEDNAK ZDECYDOWAŁEM SIĘ W TO WIERZYĆ, TO NIE POSZEDŁEM NAGLE DO BANKU SPRAWDZIĆ CZY NA MOIM KONCIE POJAWIŁA SIĘ JAKAŚ OGROMNA SUMA PIENIĘDZY, KTÓRĄ MÓGŁBYM ROZDAĆ!! MUSIAŁEM ZACZĄĆ DAWAĆ ZANIM ZOBACZYŁEM WZROST!! Amen!! Dlaczego? BO MUSIAŁEM POKAZAĆ, ŻE UWIERZYŁEM W TO ZANIM ZACZĄŁEM WIDZIEĆ JAKIKOLWIEK DOWÓD, ŻE BYŁO TO PRAWDĄ.

Miejcie wiarę w Boga - jak wierzyć w Boga w XXI wieku ?
Miejcie wiarę w Boga - jak wierzyć w Boga w XXI wieku ?

To, że z znajdujesz się w trudnej sytuacji nie oznacza, że Bóg Cię opuścił. Oznacza raczej „wytrzymaj znalazleś się w tej mało wygodnej sytuacji na chwilę, bo prowadzę cię do twojego prawdziwego przeznaczenia."
My jednak często wchodzimy w ooo dlaczego mnie opuściłeś. A Bóg mówi „Ja cię nie opuściłem, ja już posłałem karawanę po ciebie”.
Kiedy wydostał się z tego dołu zabrała go karawana i wylądował w więzieniu, dlaczego?  Bo robił to co właściwe! Żona Potifara zalecała się do niego a co on zrobił? Próbował jej uciec, ona chwyciła jego ubranie rozdarła je i wylądował w więzieniu, ale nawet to go nie powstrzymało, a gdy tam był interpretował sny i bardzo szybko stał się drugą najważniejszą osobą po królu, dlaczego? BO NIE MOŻESZ ZATRZYMAĆ BOŻEGO PRZEZNACZENIA JEŚLI NIE PRZESTANIESZ ROBIĆ TEGO CO WŁAŚCIWE. Amen?
JEŚLI SIĘ NIE PODDASZ, JEŚLI NIE POPADNIESZ W ZGORZKNIENIE W STOSUNKU DO BOGA, NIE ZACZNIESZ MÓWIĆ: „Boże dlaczego, dlaczego mi to zrobiłeś?" Cały czas słyszę to od ludzi, ludzie narzekają na Boga: „nie wiem czemu Bóg to zrobił, jeśli Bóg taki jest i takie coś mi daje … to nie chce mieć z Nim nic wspólnego.”
Po pierwsze oskarżasz Go o coś co On nie zrobił, a po drugie…NIE CHCIAŁBYŚ TAK NAPRAWDE ODCIĄĆ SIĘ OD BOGA. Dlaczego? BO JEST TYLKO JEDNO MIEJSCE DO KTÓREGO MOŻESZ SIĘ UDAĆ JEŚLI TO ZROBISZ.
Ludzie teraz myślą, że są równi Bogu. Ja zawsze podkreślam te dwie rzeczy: Bóg jest i ty Nim nie jesteś. O tym musisz pamiętać, jak sobie w końcu to poukładasz to będziesz miał właściwy obraz przed sobą. Rzecz w tym, że kiedy zaczniesz chodzić w wierze, będziesz mówił tak jak Bóg, będziesz działał tak jak Bóg, ale będziesz wiedział, że to Bóg czyni przez ciebie i że Bóg to sprawił!  Amen? Nadal jednak będą wokół ciebie będą ludzie, którzy nie będą Cię lubić bo będziesz mówił wiarą, będziesz chodził w wierze - przygotuj się na to, to zawsze tak będzie, zawsze było i zawsze będzie.

Nie  czekaj zacznij już teraz, zacznij podążać w tym kierunku, zapomnij o przeszkodach, to są  po prostu góry, powiedz im żeby zeszły ci z drogi! Idz do przodu! Niektórzy ludzie mówią ooo ta góra jest jakieś 80 km przede mną nie pójdę tędy, bo tam jest góra. NIE !! ZACZNIJ JUŻ IŚĆ TE 80 KM, KIEDY TAM DOJDZIESZ TEJ GÓRY JUŻ NIE BĘDZIE! RZECZY SIĘ ZMIENIAJĄ! Ale większość ludzi myśli, ze skoro jest tak, to zawsze tak będzie i nigdy nie zdają sobie sprawy, że gdyby popatrzyli wstecz, to zobaczyliby że nigdy nie jest tak jak miało być!
TO SIĘ ZMIENIA, A TO TY DECYDUJESZ JAK SIĘ RZECZY BĘDĄ ZMIENIAĆ W TWOIM ŻYCIU W OPARCIU O TWOJĄ WIARĘ W BOGA I W TO, ŻE CIĘ PRZEPROWADZI! Amen?

Kiedy patrzymy na Boga to wiara w Boga może zaspokoić wszystkie potrzeby jakie by one nie były - ale to ma być wiara w Boga - nie wiara w uzdrowienie, nie wiara w powodzenie, nie wiara w jakkolwiek inną dziedzinę - to wiara w Boga odnośnie tej sytuacji. MUSIAŁEM SIĘ NAUCZYĆ,  TAK JAK MÓWIŁ DAWID:„On był ze mną kiedy walczyłem z lwem, był ze mną kiedy walczyłem z  niedźwiedziem, będzie też ze mną kiedy będę walczyć z Goliatem.
Musiałem się nauczyć mówić to samo: Bóg był ze mną przy uzdrowieniach, był ze mną w tej dziedzinie i będzie ze mną i w finansach. MUSIAŁEM SIĘ TEGO NAUCZYĆ I NIE BYŁO TO PROSTE, GDYŻ WIDZIAŁEM WIELE WYKRZYWIEŃ W TYM TEMACIE, Z KTÓRYMI NIE CIAŁEM MIEĆ NIC WSPÓLNEGO. Musi być w tym równowaga, żeby Bóg mógł się tym posłużyć. Bóg powiedział mi: Za każdym razem kiedy przyjeżdżają misjonarze - czy myślisz, że chcę abyś ich wspierał i dał im jakieś pieniądze? – Tak, Czy myślisz, że chcę abyś zaopatrywał rodzinę i dbał o nią? – Tak, Czy myślisz, że chcę abyś płacił na czas swoje rachunki żebyś miał dobrą reputacje w społeczeństwie? –Tak, Czy myślisz, że chcę abyś budował szkoły biblijne i zakładał kościoły? – Tak! To wymaga pieniędzy! To wymaga więcej pieniędzy niż do utrzymania ciebie i twojej malej rodziny - powiedziałem - Tak! Powiedział więc: Kiedy masz wiarę tylko dla siebie i swojej rodziny - to jest po prostu samolubne.
Masz mieć wiarę, by zaspokajać potrzeby misjonarzy, sierot, ludzi, którzy potrzebują pomocy i o nią poproszą! Odpowiedziałem: To prawda trzeba na to więcej pieniędzy niż tylko dla mojej małej rodziny. Powiedział więc: Przestań być samolubny i wierz mi, że zaspokoję ich potrzeby przez ciebie!!
TO BYŁ MOMENTALNY PRZEŁOM W MOIM ŻYCIU, MOIM MYŚLENIU, MUSIAŁEM JEDNAK ZDECYDOWAĆ, ŻE BĘDĘ WIERZYŁ!! GDY JEDNAK ZDECYDOWAŁEM SIĘ W TO WIERZYĆ, TO NIE POSZEDŁEM NAGLE DO BANKU SPRAWDZIĆ CZY NA MOIM KONCIE POJAWIŁA SIĘ JAKAŚ OGROMNA SUMA PIENIĘDZY, KTÓRĄ MÓGŁBYM ROZDAĆ!! MUSIAŁEM ZACZĄĆ DAWAĆ ZANIM ZOBACZYŁEM WZROST!! Amen!! Dlaczego? BO MUSIAŁEM POKAZAĆ, ŻE UWIERZYŁEM W TO ZANIM ZACZĄŁEM WIDZIEĆ JAKIKOLWIEK DOWÓD, ŻE BYŁO TO PRAWDĄ!!
Podjąłem decyzje, że będę dawał każdej osobie, która o to poprosi! Uwierzcie mi jak tylko podejmiecie tą decyzje, pojawi się masa wymówek, żeby się z niej wycofać bo będziecie zaskoczeni ilością ludzi, którzy potrzebują pomocy!! MUSIAŁEM SIĘ WIĘC NAUCZYĆ W JAKI SPOSÓB BYĆ ZDOLNYM BY TO ROBIĆ!!
Curry Blake Miejcie wiarę w Boga
Czy widzicie - tak działa wiara - wiara zaczyna się od decyzji (nie ma różnicy tak samo jest w uzdrowieniu, finansach czy jakiejkolwiek innej dziedzinie życia) - podejmujesz decyzję, że będziesz wierzyć Bogu - a później robisz tek krok wiary, czyli coś co udowadnia, że uwierzyłeś w to co powiedział Bóg - i teraz obietnica Boga może przyjść od razu lecz możesz również musieć dłużej wykonywać ten krok zanim przyjdzie obiecana nagroda - nie cofasz się w postanowieniu i tym kroku wiary do momentu przyjścia nagrody czyli tego o co wierzysz!! - przesłuchaj to nauczanie co było dalej brat Curry nie dostał następnego dnia przelewu na ogromną sumę, którą mógł oddać misjonarzom - musiał trwać w wierze aż nauczył się chodzić w ten sposób i prosperować!!

 

Wykład na youtube:  https://youtu.be/ddfY-KmixVc