Wiara to nie ciężki kamień

WIEM, ŻE JEST NAPISANE: " TAM GDZIE WIELU DORADCÓW TAM JEST MĄDROŚĆ" ALE MUSISZ UPEWNIĆ SIĘ, ŻE MASZ DOBRYCH DORADCÓW, PONIEWAŻ ZAWSZE ZNAJDĄ SIĘ POCIESZYCIELE HIOBA. GDY TACY LUDZIE ZACZYNAJĄ MÓWIĆ O BOGU, TO WIESZ W PEWNYM MOMENCIE BÓG POWIE - TO NIE JEST PRAWDA.

Wiara to nie ciężki kamień
Wiara to nie ciężki kamień

GŁÓWNĄ MYŚL, KTÓRĄ CHCIAŁBYM PRZEKAZAĆ - UCZYNILIŚMY Z WIARY COŚ NIESAMOWICIE TRUDNEGO - KAŻDY ZACHOWUJE SIĘ W TAKI SPOSÓB JAKBY WIARA BYŁA NAJTRUDNIEJSZĄ RZECZĄ WE WSZECHŚWIECIE. WIARA JEST NATURALNYM STANEM TWOJEGO DUCHA - JEŻELI TYLKO JESTEŚ POŁĄCZONY Z BOGIEM - CZYMŚ NATURALNYM DLA CIEBIE, DLA TWOJEGO DUCHA JEST WIERZENIE BOGU.
PROBLEMEM JEST, ZE WIĘKSZOŚĆ SWOJEGO CZASU PRZEMAWIASZ ZE SWOJEJ GŁOWY, A NIE ZE SWOJEGO SERCA. DLACZEGO? PONIEWAŻ TAK DUŻO CZASU SPĘDZASZ W RZECZYWISTOŚCI DUSZY, ŻE W KOŃCU PRZESTAJESZ SŁUCHAĆ SWOJEGO SERCA.


Musimy zdać sobie sprawę, że to jest naturalne dla nas aby wierzyć Bogu - dlaczego? - Ponieważ tacy właśnie jesteśmy,
Kiedy jednak wypełniasz swoją głowę zbyt dużą ilością innych rzeczy, bez względu na to czy to jest telewizja czy cokolwiek innego, czasem wystarczy za dużo gadać z ludźmi. Ogólnie biorąc  Biblia mówi o tym bardzo wyraźnie: "Tam gdzie jest mnóstwo słów nie brakuje również grzechu".
Jeżeli zbyt długo będziesz rozmawiał z ludźmi prawdopodobnie popadniesz w grzech, w którymś momencie przestaniesz mówić o rzeczach Bożych i przejdziesz na coś innego. Zaczniesz mówić o rzeczach, które się sprzeciwiają Bogu i być może nie zdasz sobie z tego sprawy, dlaczego? ponieważ będziesz mówił to z nastawieniem, wiesz co, mówię ci tylko o co się modlić - Nie, wcale tego nie robisz - plotkujesz!!!


Pytasz mnie dlaczego tak często poruszasz temat plotkowania - ponieważ to jest jeden z najbardziej popularnych grzechów dzisiaj w Kościele.


PLOTKUJĄC NIE OGŁASZASZ BOŻEJ PRZYSZŁOŚCI NAD JAKĄŚ OSOBĄ - MÓWISZ O TYM, W JAKI SPOSÓB WIDZISZ JĄ W TYM MOMENCIE, NIE WZYWASZ TEGO CO BÓG DOBREGO W NICH WŁOŻYŁ - WŁASNIE TO ROBIĄ SŁOWA PROROCZE - WŁAŚNIE PRZYGLĄDASZ SIĘ I KOMENTUJESZ.
"Tam gdzie jest mnóstwo Słów nie brakuje grzechu".
Z tego właśnie powodu gdy rozmawiasz z ludźmi przed dłuższy czas zazwyczaj ktoś w końcu poruszy jakiś temat i albo będzie to temat dotyczący choroby albo jakiejś konkretnej osoby. Jeżeli to będzie choroba, to będzie zazwyczaj choroba tej osoby, która porusza ten temat: No wiesz, mam to i tamto, tak, tak modliłem się ale no nie wiem może to nie jest Bożą wolą - TO JEST WŁAŚNIE TEN MOMENT WŁAŚNIE SKRĘCIŁEŚ W KRZAKI, WŁASNIE ZGRZESZYŁEŚ - NAZWAŁEŚ BOGA KŁAMCĄ. Nie, nie , nie ja nigdy nie nazwałbym Boga kłamcą - własnie to zrobiłeś.


To samo ma miejsce gdy zaczynasz mówić o jakiejś osobie, nie, nie, ja mówię o niej ponieważ chcę się dowiedzieć co ja powinienem zrobić w tej sytuacji. WIESZ CO POWINIENEŚ ZROBIĆ W TEJ SYTUACJI IŚĆ DO POKOJU ZAMKNĄĆ SIĘ I USŁYSZEĆ OD BOGA CO POWINIENEŚ ZROBIĆ. NIE POTRZEBUJESZ LUDZKICH RAD - RÓB TO CO BÓG MÓWI DO CIEBIE BEZPOŚREDNIO. AMEN!!  WIEM, ŻE JEST NAPISANE: " TAM GDZIE WIELU DORADCÓW TAM JEST MĄDROŚĆ" ALE MUSISZ UPEWNIĆ SIĘ, ŻE MASZ DOBRYCH DORADCÓW, PONIEWAŻ ZAWSZE ZNAJDĄ SIĘ POCIESZYCIELE HIOBA. GDY TACY LUDZIE ZACZYNAJĄ MÓWIĆ O BOGU, TO WIESZ W PEWNYM MOMENCIE BÓG POWIE - TO NIE JEST PRAWDA.


CHCE ŻEBYŚCIE WSZYSCY WZRASTALI - JA RÓWNIEŻ TEGO POTRZEBUJĘ.
Nie mówię, że ja wszystko wiem, wszyscy znajdujemy się w procesie wzrostu, ale z jakiegoś powodu tylko Bóg wie jakiego, powołał mnie, abym wykonywał tą pracę....
Jeżeli ja bym był Nim - na pewno bym tego nie zrobił - poddawałem się już wielokrotnie, ale On i tak dale mnie powołuje. Przychodzi i mówi wiem, że nie zrezygnowałeś na serio.
Wierzę Słowu Bożemu, spędzam czas z Bogiem, słyszę Go. Są momenty, w których się zastanawiam Boże dlaczego ja cię słyszę.


ZBYT CZĘSTO Z GÓRY MAMY USTALONY SPOSÓB W JAKI RZECZY MAJĄ SIĘ DZOAĆ - WSZYSCY MAMY WSPÓLNY CEL, JESTEŚMY W TYM WSZYSCY RAZEM - STARAMY SIĘ STAĆ TAKIMI JAKIMI BÓG NAS CHCE - AMEN!!! ....


Curry Blake Nagroda za wiarę