Wiara jest NIEUZASADNIONA - Curry Blake - fragment kazania

kazania

Wiara jest NIEUZASADNIONA - Curry Blake - fragment kazania
Wiara jest NIEUZASADNIONA - Curry Blake - fragment kazania


„Umiłowani, teraz jesteśmy dziećmi Boga, a jeszcze nie zostało objawione, czym będziemy, lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy podobni do Niego, gdyż zobaczymy Go takim jaki jest. A każdy, kto pokłada tę nadzieję w nim oczyszcza się”  1 J. 3:2-3

Bóg nie oczyścił ciebie, on oczyścił twoją duszą a teraz jest też część dla ciebie do zrobienia. My zawsze próbujemy usprawiedliwić się „Bóg wszystko zrobił”. Bóg zrobił wszystko w tym względzie, żeby oczyścić ci drogę dotarcia do Chrystusa. Bóg zrobił wszystko i wszystko co ty musisz zrobić to przyjść do Niego, a On nawet stworzył ci drogę przyjścia do Siebie. Zrobił to wszystko.
Teraz kiedy jesteś w Nim, istnieją wymagania. Jest sposób życia, nie mówię tu o legalizmie, nie mówię tu o tym, że ktoś będzie ciebie mierzył czy jesteś na pewnym poziomie. Mówię, że zgodnie ze Słowem Bożym, kroczysz z Bogiem.

Wiecie to zaskakuje mnie, słyszałem nawet - dzisiaj rano ktoś wysłał mi filmik video i ci ludzie próbowali promować odrodzenie i cały motyw tego filmu to oni mówiący „będziemy ścigać Boga mocno, przedrzemy się przez niebo, będziemy go śledzić i ciągle wywierać presje”. Ja słucham i....… nigdzie w nowym testamencie nie jest powiedziane ŚLEDŹ BOGA jest powiedziane KROCZ Z NIM!!! Nie możesz kroczyć z kimś i śledzić go w tym samym czasie. Kroczenie razem z Nim pokazuje zjednoczenie się razem. Śledzenie – oznacza, że ktoś zostawia was w tyle. Musimy zrozumieć, że jesteśmy synami i córkami najwyższego Boga. My nie śledzimy Boga!! Czy śledzimy rzeczy Boże? – Tak. Czy śledzimy wzrost duchowy? - Zdecydowanie! Czy śledzimy potężniejsze wymiary chodzenia w Duchu? – Bezwzględnie! Ale nie śledzimy BOGA – jesteśmy jednością z Nim, Bóg z nami. Amen?.


Więc następnie On mówi: „A każdy, kto pokłada tę nadzieję w Nim oczyszcza się, tak jak On jest czysty (nieskazitelny). Każdy kto popełni grzech, popełnia bezprawie bo grzech jest bezprawiem.” Kolejno mówi w wersecie 5: „I wiecie, że On się objawił, aby zabrać grzech wasz a w Nim nie ma grzechu” Zauważcie, mówi on „Każdy kto popełni grzech” a później mówi „w Nim nie ma grzechu” a więc co ma na myśli? NIE ŻYJ W GRZECHU!! On uwolnił cię od grzechu, aby grzech tobą nie rządził i nie przejął twojego śmiertelnego ciała. Nie żyj w grzechu. To się nie liczy – ktoś powie. To się ZAWSZE liczy. ZAWSZE się liczy.


Widzicie...gdyby ludzie zrozumieli jaka jest dzisiaj mentalność w Kościele. Jest to mentalność rozpieszczonego bachora, dziecka bogacza. To jest taka sama mentalność. Ooo mój Ojciec wydostanie mnie z kłopotów. Mogę robić co zechcę, wszystko jest w porządku ponieważ wiem, że On zawsze mnie uwolni. I to jest bardzo złe podejście i irytuje łaskawość Bożą. ŁASKAWOŚĆ BOŻA NIGDY NIE MIAŁA NA CELU POZWOLIĆ CI POZOSTAĆ TĄ SAMĄ OSOBĄ, JAKĄ BYŁEŚ WCZEŚNIEJ I POSTĘPOWAĆ TAK SAMO JAK PRZEDTEM I MYŚLEĆ, ŻE TO W PORZĄDKU, tylko dlatego, że Twój Ojciec jest bogaty (byśmy powiedzieli) w łaskawość i litość i może pomóc. Nie chcemy być tymi rozpieszczonymi bachorami, które ciągle wykorzystują to.

Teraz… czy chcemy zbliżyć się do łaski? – zdecydowanie! Czy chcemy kroczyć w łasce, okazać łaskę? – CAŁKOWICIE! Czy chcemy to niewłaściwie wykorzystać, zużyć? – Nie. To jest syndrom rozpieszczonego bachora, który rozwinęliśmy w szczególności w Ameryce a teraz eksportujemy to do innych krajów. I prawdą, którą musimy zrozumieć jest to, że JEZUS UWOLNIŁ CIĘ, ABYŚ BYŁ WOLNY! NIE CIĄGLE WRACAŁ I TARZAŁ SIĘ W BŁOCIE PEŁNYM GRZECHÓW! Jasne? Nauczam znacznie lepiej teraz niż kiedykolwiek – mówię wam. On mówi w wersecie 6: „Każdy kto w Nim trwa, nie grzeszy” - i tu jest mowa o udoskonalaniu grzechu, zrozumcie nie mówię o popełnieniu błędu, ale o tym, że nie popełniasz tego samego błędu wielokrotnie. Jeżeli ciągle powtarzasz ten sam błąd – to nie jest błąd – to jest udoskonalanie błędu. Racja? On tu mówi: „Każdy kto w Nim trwa, nie grzeszy”. To niesamowite, że gdy nauczysz się, jak TRWAĆ w Nim to niesamowicie prosto będzie ci NIE GRZESZYĆ. Ale ludzie nie zawsze to rozumieją, ponieważ oni nie TRWAJĄ, a ludzie którzy nie trwają są tępi. Chcą nauczać o innych rzeczach duchowych. Wydostań mnie z tych kłopotów, w które się wpakowałem w poprzednim tygodniu. Albo byłeś mi to dłużny tym razem...

Służba nie jest tylko po to by cię uratować, my cię wyciągniemy ale nie jesteśmy po to tylko by cię wyciągać każdej niedzieli. Jeżeli każdej niedzieli przechodząc widzisz, że ktoś siedzi w błocie i każdej niedzieli go idziesz wyciągnąć - wcześniej czy później powiesz: „Spójrz, nie idź tą drogą, tam jest błoto” bądź nauczysz się nie chodzić tą drogą aby ich nie widzieć i nie wyciągać.

On mówi: „Każdy kto w Nim trwa, nie grzeszy; każdy kto grzeszy, nie widział Go i nie poznał” Pamiętacie kiedy mówi „każdy kto grzeszy” to wszystko krąży wokół praktykowania grzechu czyli jest nazywane nieustawaniem w grzechu. Jak inaczej w dobry sposób nazwać to nie ustawanie w grzechu – jest to inaczej każdy grzech, który nie przerwanie udoskonalasz. Nieustawaniem w grzechu jest również każdy grzech który wiesz, że możesz skorygować, naprawić czy tez odrzucić a tego nie robisz. Przyjaciele chce dać wam obraz... to jest niewielkie ale chce dać tylko zarys więc zakreślcie to sobie w zależności od potrzeb.

Powiedzmy, że jeden z was kupił kubek, jak ten do kawy; ja nie pije kawy ale większość z was, wielu z was pije. I powiedzmy, że nie macie kubka a to był wasz kubek, z waszym imieniem, miałeś go tutaj w kuchni i ja byłem tam, coś robiłem, odwróciłem się, szturchając zbiłem. Rozejrzałem się czy ktoś aby nie widział, posprzątałem albo po prostu wyszedłem, bo tak się dzieje, gdy rzeczy po prostu zostają nie posprzątane, bądź jeśli posprzątałem, to wrzuciłem go do kosza i wyniosłem śmieci. Następnym razem jak zachodzisz i szukasz kubka a nie możesz go znaleźć - pytasz: „Widziałeś mój kubek? Nie mogę go znaleźć” A ja siedzę cicho, nic nie mówię. To jest bardzo małe i nie mówię, że to jest grzech sam w sobie ale dostajecie przykład, że dopóki nie powiem „Słuchaj, odkupie ci ponieważ pobiłem go przypadkowo. Nie zrobiłem tego specjalnie, ale go zbiłem”, a więc dopóki tego nie zrobię, ty możesz nie mieć nic do mnie ale jest coś co ja mam do ciebie ponieważ zawsze będę wiedział, że jest coś co ukrywam przed tobą.
Odnieście to teraz do grzechu względem Boga. To nie jest...widzicie, ludzie myślą, że ich przyznanie się wynika z tego… że musimy wyznać nasze grzechy przed Bogiem. Bóg już zna Twoje grzechy, nie zaskakujesz Go, a więc chodzi o to, żeby zrzucić to z siebie do Niego, aby niczego nie ukrywać. Kiedy Adam zgrzeszył pierwsze co zrobił to uciekł i się schował. I to jest to co szatan zawsze chce żebyś robił. Dlatego pierwszą rzeczą, którą robisz gdy zgrzeszysz to nie zwracasz się do Boga tylko uciekasz w drugą stronę. Kluczem jest żeby zwrócić się do Niego. Amen? Ponieważ chcesz utrzymać, jak to mówią otwarte konto z Bogiem

A więc, teraz...on mówi w wersecie 7: „Dzieci, nie dajcie się nikomu zwieźć; kto czyni sprawiedliwość - jest sprawiedliwy, tak jak i On jest sprawiedliwy” Dlaczego miałby powiedzieć- chcę żebyście się zastanowili - dlaczego by miał mówić: „nie dajcie się nikomu zwieźć; kto czyni sprawiedliwość - jest sprawiedliwy, tak jak i On jest sprawiedliwy”, dlaczego on by napisał „nie dajcie się nikomu zwieźć” w środku tego wersetu? Chyba, że podstępem było, że możesz być niesprawiedliwy pozostając sprawiedliwym. Powodem dla którego on to umieścił w tym miejscu jest to, że wiedział, że nadejdzie czas od jego dni do naszych i ludzie powiedzą „jeżeli grzeszysz, to nic wielkiego, pozostajesz sprawiedliwym” Ale on umieścił ten werset w Biblii abyśmy wiedzieli: że to co robisz, jak żyjesz; ma znaczenie!! Ludzie odwrócili to w całości, to jak coś robisz nie oznacza to kim jesteś. Wiecie? Mówią - Jeżeli jesteś alkoholikiem to nie jest to kim jesteś. Jeśli jesteś narkomanem – to nie jest to kim jesteś.
ALE JEST! TO CO ROBISZ JEST TYM KIM JESTEŚ. TO JAK ŻYJESZ – JEST TYM KIM JESTEŚ.
A więc… KLUCZEM JEST, ŻE TO KIM JESTEŚ NIE JEST TYM KIM MUSISZ POZOSTAĆ. MOŻESZ BYĆ WOLNY!! Jezus umarł by cię uwolnić. Ale musisz chcieć być wolny, On cię do tego nie zmusi abyś był wolnym. Ale to co zrobisz jest twoim wyborem. Tak jak powiedział „z obfitości serca mówią usta” Z obfitości serca, dłoń reaguje, RACJA? Stopy kroczą. Cokolwiek robicie – to jest to kim jesteście. Jeśli nie lubicie tego, I o to chodzi, jeśli nie podoba się wam to co robicie, i nie chcecie być tym w kogo was to zmienia – zaprzestańcie tego! Czy to nie jest proste? To jest takie proste. I to jest po prostu zwyczajnie Biblia.
Próbowałem tego wcześniej: „w porządku, przestańmy już i spróbujmy ponownie, ale tym razem z Jezusem” Ponieważ z Jezusem możesz to powstrzymać. „Próbowałem tego i nie...” – nie, nie próbuj mi wmówić, że próbowałeś i Jezus nie zadziałał. Dlaczego? Ponieważ możesz dokonać tego wszystkiego poprzez Jezusa Chrystusa, więc nie mów mi, że nie możesz – MOŻESZ. Nie powstrzymywałeś się jeszcze od grzechu aż do krwi.! Nie wypociłeś kropli krwi próbując powstrzymać się od grzechu. Słuchajcie, im bardziej w Nim trwasz, tym łatwiej jest uniknąć grzechu. Gdy spędzasz swój czas wokół grzechu, myśląc o grzechu, rozmawiając o grzechu, oglądając grzechy....zgadnijcie co...zgrzeszycie. To na czym się skupiasz – tym się stajesz - to jest tak proste. A WIĘC KLUCZOWE JEST, ABY WŁĄCZYĆ SWÓJ OBSZAR SAMOKONTROLI, KTÓRY OPARTY JEST NA DUCHU. Zacznij to i na czym skupisz myśli o tym będziesz myślał – uwierzcie mi, o czym myślisz to będziesz mówił i czynił. Ty zaczynasz w myślach. A twoje ciało będzie podążać za tobą.

Więc teraz on mówi w wersecie 8 „Kto popełnia grzech pochodzi od diabła, gdyż diabeł grzeszy od początku. – tu się dużo mówi o grzechu, sprawiedliwości, odpowiednim życiu, świętości, całe mnóstwo tego tu – niesamowite, że prawie nigdy to nie jest głoszone, ponieważ to nie wpasowuje się w ludzki obraz, „to jest kim jestem, to jestem po prostu ja”. Nie rozumiecie, słyszałem ludzi mówiących: „Ty nic nie rozumiesz, jestem rudowłosym Irlandczykiem więc mam takie temperament.” Nie!!! Masz diabła. Po pierwsze bo to nie ma nic wspólnego z byciem Irlandczykiem poza tym, to Irlandczycy zaakceptowali to, że tak się właśnie zachowują. To nie jest to jak Bóg się zachowuje. I nie tak Ty powinieneś się zachowywać. Amen!!! „To czego nie rozumiesz to to, że ja po prostu taki jestem” „To jest moja metryka, to jest to kim jestem, ja tylko próbuje być prawdziwy”. Może nie ma takiej potrzeby, aby być tak prawdziwym!! Może potrzebujesz zmiany i stania się prawdziwym chrześcijaninem. To nie jest o tym, żeby próbować być prawdziwym. Ludzie mówią „Zejdźmy na ziemie” Nie!! Nie to zejście na ziemię, o którym my tu mówimy, oznacza to o czym oni mówią – bycie niby autentycznym, to jest potoczne słowo, które krąży wśród ludzi „Och ja jestem autentyczny, ja chce wyłącznie autentyczne to czy tamto”, albo organiczne „To jest całkowicie organiczne”, to są wszystkie wyszukane słowa by powiedzieć „zaakceptuj mnie takiego jakim jestem i nie oczekuj, że się zmienię”.
A RZECZYWISTOŚĆ JEST TAKA, ŻE MY POWINNIŚMY SIĘ ZMIENIAĆ NA OBRAZ CHRYSTUSA, więc nie mówcie mi kim byliście, nie mówcie kim zawsze bywaliście, bo wszystko co mówicie to tyle, że odmówiliście zmiany i to mi mówi, że nie jesteście uratowani (zbawieni). Ponieważ zbawieni oznacza zmienieni. Amen? Czy ktokolwiek nie zrozumiał o czym mówię dzisiaj? A więc wszystko jasne? Dlaczego? Bo jedyne co robię to czytam wam Biblie – czy to nie proste?

Zatem on mówi w wersecie 9: „Każdy kto jest zrodzony z Boga nie popełnia... - przypuszczam, że powinienem wrócić do wersetu 8 „Kto popełnia grzech pochodzi od diabła, gdyż diabeł grzeszy od początku. Dlatego pojawił się Syn Boży, aby zniszczyć dzieła diabła” „Każdy kto jest zrodzony z Boga nie popełnia grzechu, gdyż nasienie Boże w nim trwa i nie jest on w stanie grzeszyć, ponieważ jest zrodzony z Boga” Słyszycie? Ponieważ nasienie Boże, jakie nasienie? Nasienie Słowa Bożego. Słowo Boże jest w tobie i trwa, abyś ty nałogowo nie udoskonalał grzechów, ale abyś nałogowo udoskonalał prawdę. To jest coś co nałogowo masz robić!! Możesz popełniać błędy ale nawykowo udoskonalasz prawdę. Następnie on mówi w wersecie 10: „Po tym rozpoznaje się dzieci Boga od dzieci diabła; każdy, kto nie postępuje sprawiedliwie, nie pochodzi od Boga, jak również nie kocha swego brata. Gdyż takie jest to przesłanie, które słyszeliście od początku, że mamy się miłować nawzajem” Czyż nie jest to proste? Musisz się naprawdę starać aby to źle zrozumieć. Ponieważ normalnie by to nie przyszło.


Curry Blake - fragment kazania " Wiara jest NIEUZASADNIONA"