Ty decydujesz

DECYDUJE SIĘ, ABY TRZYMAĆ SIĘ TEGO, to zobaczy, że to działa. I To jest jedyny wymóg, zdecydować się uwierzyć w to, co Bóg powiedział, i będziesz w stanie doświadczyć tego w swoim codziennym życiu. Vitaly Khimich

Ty decydujesz

Ale jeśli ćwiczymy siebie, przygotowujemy siebie z wyprzedzeniem, to prawda jest taka, że kiedy sytuacja nadejdzie, Boża prawda zwycieża za każdym razem. Ponieważ Biblia mówi, że Jego prawda jest tym co nas uwalnia. Ale aby ta prawda mogła nas uwolnić, ona musi być wewnątrz nas. A kto ma ją tam włożyć? My mamy to zrobić.
 On już odegrał swoją część. Wszystko, co Bóg miał zrobić, co zamierzał zrobić, On już tego dokonał. Z jego strony. I Teraz On oczekuje, abyśmy wkładali to wewnątrz nas i żyli tym.
 I pozwalali, aby to wykonywało swoją pracę. I to jest właśnie tak niesamowite odnośnie prawdy, której się uczymy. I Kiedy jechałem do domu, Duch Święty nieustannie mówił do mnie: do tego właśnie jesteś stworzony, to jest czas do którego cię przygotowywałem.  Nie po to, abyś uciekał, ale żebyś stawiał czoła teemu co się wydarzy.
Więc przyglądaliśmy się tej mapie upałów, i wszystko to jakby zamarło. Od momentu, kiedy dotarłem do domu, to wszystko sie tak jakby zatrzymało i ogień się już nie rozwijał, ale cofał się.
Dwa pożary nie były jeszcze wcale opanowane, procent ich opanowania wynosił zero, i one nie zostały opanowane ale rozprzestrzeniały się.
 Ale teraz zaczęły rozprzestrzeniać się po przeciwnej stronie, nie przemieszczały się juz w tym kierunku.
Więc teraz zaczęliśmy ogłaszać, aby zaczęły wygasać. Ponieważ strażacy nie mieli już nawet wystarczających środków, aby mogli wykonywać swoją pracę, ponieważ było dużo do zrobienia.
I póżniej te pożary po prostu zaczęły wygasać i obserwowaliśmy mapę upałów, która pokazywała, gdzie pojawiają się nowe ogniska pożarowe.
I od czwartku, zaczęliśmy zauważać, że każdego dnia te pożary zaczeły maleć, maleć, maleć i to zaczęło wymierać samoczynnie. Pożar zaczął wygasać samoczynnie. I tak dzieje się ponieważ ogłaszamy prawdę nad tym. I Bóg powiedział, że On dał nam panowanie nad wszystkim, co pełza po ziemi. A co robi ogień? On pełza. Zgadza się? Jego płomienie pełzają po ziemi i przesuwają się bardzo szybko.
Więc my mamy panowanie i autorytet nad tym, aby to powstrzymać, aby to cofnąć, aby to ugasić. I to jest naprawdę wspaniałe, być w stanie zastosować to. Ponieważ możesz to studiować ile chcesz, ale dopóki nie jesteś w stanie zastosować tego w praktyce to to jest zupełnie coś innego.
Pamiętam, że kiedy odbywałem praktykę jako elektryk to uczyłem się o tych wszystkich przewodach i światłach i żarówkach, ale nie mogłem się doczekać, kiedy będę mógł samodzielnie zrobić elektrykę w pierwszym domu i kiedy zobaczę, że to działa. To była dla mnie najbardziej satysfakcjonująca rzecz, aby być w stanie zastosować to czego się nauczyłem w teorii, aby być w stanie zastosować to w praktyce. Pstryknąć włącznik i zobaczyć jak to wszystko się włącza. To jest największa satysfakcja jaką otrzymujemy.
Więc dostrzeganie tego, co Bóg jest w stanie zrobić poprzez nas jest najbardziej satysfakcjonujące rzeczą jakiej możemy doświadczyć. Cokolwiek uczymy się na tym świecie, jest dobre, to może sprawić frajdę, ale nic nie zastąpi radości i satysfakcji, którą czerpiemy od Bogu, kiedy możemy zobaczyć  jak Jego Słowo działa poprzez nasze życie.
Więc niesamowitą rzeczą jest to, że Bóg zaplanował aby każdy wierzący posiadał umiejętność dokonywania tego, co Jezus robił. Każda osoba. On nie powiedział: ty możesz, ty nie. Jesteś wyjątkowy, ty nie jesteś wyjątkowy.
Mówiliśmy o tym wiele razy: ten, kto uwierzy.
A więc ktokolwiek uwierzy, ktokolwiek wybiera, aby uwierzyć w to, co Bóg powiedział i DECYDUJE SIĘ, ABY TRZYMAĆ SIĘ TEGO, to zobaczy, że to działa. I To jest jedyny wymóg, zdecydować się uwierzyć w to, co Bóg powiedział, i będziesz w stanie doświadczyć tego w swoim codziennym życiu.
Vitaly Khimich