POZBĄDŹ SIĘ WSZYSTKICH TROSK TEGO ŚWIATA !

POZBĄDŹ SIĘ WSZYSTKICH TROSK TEGO ŚWIATA,

POZBĄDŹ SIĘ WSZYSTKICH TROSK TEGO ŚWIATA !

W nowym testamencie jednak Jezus mówi:
Dzieła, które Ja czynię wy również będziecie czynić i większe nad te bo Ja idę do Ojca.
On powiedział: jeśli Ja nie pójdę do Ojca to nie poślę wam Ducha. Dlaczego musiał odejść do Ojca? Żeby mógł posłać nam Ducha. Po co miał posłać nam Ducha? Żebyśmy czynili te same dzieła, a nawet większe rozumiecie to? Zanim otrzymacie Ducha możecie operować w wierze i to jest to co widzimy w kościele. Widzimy postępujące uzdrowienia i są jakieś inne rzeczy, które się dzieją od czasu do czasu, ale bądźmy szczerzy to nie są dzieła Jezusa. Amen. Z pewnością nie są one większe.
Jeśli mamy widzieć większe dzieła, o których On mówił będzie się to działo dlatego, że otrzymamy chrzest Duchem Świętym i moc Boża będzie przez nas przepływać. Zapytasz jak można dojść do tego miejsca? Bardzo łatwo, zrób to co miałeś zrobić kiedy narodziłeś się na nowo, masz umrzeć, POZBĄDŹ SIĘ WSZYSTKICH TROSK TEGO ŚWIATA, POZBĄDŹ SIĘ ZWIEDZENIA BOGACTWEM. Widzicie to jest to, Jezus umarł i zrobił wszystko dlatego my nie musimy robić nic. Naprawdę ? To pokaż mi moc, jeśli jest to prawdą to powinieneś chodzić w totalnej mocy jak Jezus i nie musisz robić nic. W zasadzie różne rzeczy mogą dziać się dokoła ciebie, a ty nie musisz robić nic bo jeśli musiałbyś robić cokolwiek to musiałbyś mieć udział w tym, że to działa, a to nie działa tak po prostu; Są pewne rzeczy, które musisz zrobić.
My widzimy to tak, Bóg nie stoi sobie w niebie i patrzy na nas i nie mówi jeśli dojdą do jakiegoś poziomu to uwolnię swoją moc. Nie dam im mocy jeśli tego nie osiągną, a ponieważ nikt nigdy tego nie robił, nikt nie chodzi w takiej mocy. Ludzie mówią my nie musimy robić nic to jest tylko łaska tu tylko chodzi o łaskę. Wszystko więc powinno tak po prostu się dziać, ale zgadnijcie co? To też nie działa, prawda jest taka, że SĄ PEWNE RZECZY, KTÓRE TY MUSISZ ZROBIĆ. Które nie tyle sprawią, że Bóg zadziała ile POZWOLĄ BOGU DZIAŁAĆ. Widzicie różnice?
One nie powodują, że Bóg ze względu na nie działa. Ty robisz coś pościsz, modlisz się i uczysz się, czytasz Biblie, wchodzisz w różne rzeczy, ale TO NIE SPRAWI, że Bóg coś dla ciebie zrobi TO POZWOLI BOGU DZIAŁAĆ dla ciebie dlaczego? Bo nie musi przebijać się przez różne rzeczy wokół ciebie. Jeśli popatrzycie na Marka rozdział 4 to tam jest o tym mowa. ON MÓWI, ŻE TROSKI TEGO ŚWIATA ZAGŁUSZAJĄ SŁOWO, A TAK DZIAŁA BÓG PRZEZ SŁOWO.
W jaki sposób Słowo jest tłamszone? Bardzo prosto kiedy jest napisane o troskach tego świata to dosłownie oznacza to zniszczenia tego świata.
Ile czasu spędzasz na oglądani telewizji? Ile czasu spędzasz NA RZECZACH, KTÓRE NIE MAJĄ ZNACZENIA? Czy wiecie jak brzmi jedno słowo, którym można by nazwać to całe to może nie pokolenie bo nie mówię tutaj o grupie ludzi, ale czas w którym żyjemy, wiecie jakie to słowo? Zajęty, ciągle jesteśmy zajęci, zawsze gdzieś powinniśmy być, ciągle coś robić, zawsze jest coś czym musimy się zająć. Mówię wam to jest taktyka wroga, który chce żebyś był tak pochłonięty i stłamszony tym wszystkim, żebyś NIGDY NIE ZAPŁACIŁ CENY, KTÓRĄ JEST USUNIĘCIE SIEBIE Z DROGI I POZWOLENIE BY BÓG DZIAŁAŁ PRZEZ CIEBIE (umrzeć dla siebie, dla swojego ja, umrzeć i pozwolić żyć Chrystusowi w nas). Nie chodzi tutaj o płacenie ceny w sensie czegokolwiek płacenia Bogu.
Tak samo jak bokserzy, biegacze, atleci nie płacą nikomu, żeby wziąć udział w olimpiadzie. Oni nie płacą nikomu, oni płaca cenę samego siebie. Kiedy inni imprezują oni trenują, kiedy inni się bawią „oni trenują” dlaczego? Bo są zdyscyplinowani, a potem się zastanawiamy dlaczego dobre rzeczy przytrafiają się takim ludziom, BO ONI SĄ ZDYSCYPLINOWANI, ZNAJĄ SWÓJ CEL, NIE SĄ ROZPROSZENI!
To jest ciekawe, że słowo rozproszenie, być rozproszonym dosłownie oznacza kogoś kto jest pijakiem i kto marnuje swoje życie. To jest bardzo dobra definicja. NASZ PROBLEM POLEGA NA TYM, ŻE JESTEŚMY ZBYT ROZPROSZENI RÓŻNYMI RZECZAMI, KTÓRE MYŚLIMY, ŻE MAJĄ ZNACZENIE. Szczerze mówiąc mało jest rzeczy, które naprawdę ma znacznie. Zdałem sobie sprawę, że moja ostatnia podróż, kocham to, było niesamowicie. Zabawne jest to, że byłem w paru naprawdę ciekawych miejscach i zobaczyłem parę fajnych rzeczy. Widziałem DBC jak trenują  było fajnie patrząc jak są zdyscyplinowani i tak dalej, ale najbardziej niesamowite jest to, że mógłbym podróżować gdziekolwiek i robić cokolwiek, mieć dobry czas, dobrze się bawić mógłbym to robić bo każdego wieczoru gdzieś przemawiam to zajmuję tylko kilka godzin przez cały dzień. Mógłbym robić cokolwiek, zwiedzać, ALE WOLĘ SPĘDZIĆ CZASEM 8 GODZIN Z MAŁYMI PRZERWAMI NA COŚ DO JEDZENIA - POZOSTAJĄC W MOIM POKOJU HOTELOWYM ( i to nie dlatego że jest super ładny, bo jest taki sobie, płace za niego więc to zazwyczaj tanie motele) SPĘDZAM CAŁY MÓJ CZAS W POKOJU MOTELOWYM, CZYTAM, MODLĘ SIĘ I SPĘDZAM TEN CZAS Z BOGIEM!!! Nie przywożę ze sobą całej walizki książek, nie mam ze sobą całej biblioteki i wiecie co? Wcale mi tego nie brakuje. 90 % ubrań, które zabieram ze sobą, nawet nie wyciągam z walizki. Codziennie ubieram nowe, ale nie potrzebuje zbyt dużo rzeczy. Zdałem sobie sprawę jakie to jest proste tak naprawdę, żeby żyć prosto.
Mówię wam w trakcie tych podróży widzę Boże działanie. Znacie mój słownik, wiecie co to oznacza. SPĘDZAMY RAZEM CZAS, TO JEST NIESAMOWITE, PRZYCHODZI OBJAWIENIE, STARAM SIĘ SPOSYWAĆ TO WSZYSTKO, nagrywać to na mój telefon te rzeczy, BRAĆ JAK NAJWIĘCEJ, MODLĘ SIĘ NA JĘZYKACH!
Większość kościoła dzisiaj dała się złapać w różnego rodzaju rozpraszacze, rzeczy które rozpraszają twoją energię. Zakłócają twoje skupienie, ZAKŁÓCAJĄ TWOJĄ DYSCYPLINĘ I TO DOPROWADZA CIĘ DO MIEJSCA, gdzie myślisz, że możesz żyć jak świat i chodzić w tym w czym Jezus chodził. Moi drodzy pozwólcie, że wam powiem NIGDY TO NIE ZADZIAŁA!
Jeśli chcesz chodzić w tym w czym Jezus chodził. Musisz żyć jak On żył, chcesz chodzić w tym w czym chodził Wilggesworth musisz żyć jak Wigglesworth, ALBO ZAWSZE BĘDZIESZ MUSIAŁ CHODZIĆ DO TEGO KTO TAK ŻYJE, ŻEBY SIĘ O CIEBIE POMODLIŁ.
To jest podstawa, a naszym zadaniem jest bycie żołnierzami. Naszym zadaniem jest bycie żołnierzami Jezusa Chrystusa, znoszenie trudności, mamy zrobić wszystko, żeby zadanie zostało wykonane. NIE MOŻEMY SIĘ WYCOFAĆ, NIE MOŻEMY REZYGNOWAĆ, NARZEKAĆ, OPŁAKIWAĆ I OCZEKIWAĆ, ŻE COŚ SIĘ NAM OD BOGA NALEŻY!
TO TY JESTEŚ MU COŚ DŁUŻNY, TWOJE CAŁE ŻYCIE, KAŻDA SEKUNDA, KTÓRĄ MARNUJESZ TO CZAS, Z KTÓREGO OKRADASZ BOGA - TO JEST TAKIE PROSTE! Może się dziać masa rzeczy. Wiem, że ludzie są cały czas w coś zaangażowani, ale coś wam powiem diabeł naprawdę się postarał nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego co się dzieje. Czy możemy na chwile popatrzeć nie tylko na lokalny kościół, ale na całe ciało Chrystusa z naszej perspektywy co tu się dzieje. Nie wiem czy o tym wiecie czy nie, ale diabeł zabija pastorów utrzymując ich w poczuciu, że wszystko jest dobrze. On po prostu ich zabiera zazwyczaj z powodu nowotworów w ten sposób ich zabija. Jeśli jesteś zagrożeniem dla wroga i wiesz jak walczyć to rzadko umierasz na wolno rozwijającą się chorobę. On to wie i stara się zabić ciebie szybko.
On wie, że jeśli da ci coś co będzie rozwijać się powoli to skorzystasz z okazji, żeby powstać i pokonać go i dać świadectwo, więc on nie da ci choroby, z którą będziesz się męczył przez pięć lat, żeby dać ci więcej czasu na głoszenie. On chce ciebie szybko zlikwidować, on da ci atak serca, wylew coś czy cię usunie. On tak działa, widzę to wszędzie dookoła nawet w naszym zgromadzeniu. Powiedziałem niedawno naszemu zespołowi niedługo po tym był tu David Hogan i powiedział słowo w słowo to co im powiedziałem. Powiedziałem diabeł krąży dookoła zabija dobrych mówców, mężów Bożych. Nie powiedziałem, że oni nie byli mężami Bożymi, byli mężami Bożymi dlatego to w nich celował. On zabija tych ludzi nawet nie wiedziałem, że niektórzy z nich niedawno odeszli. Za każdym razem jest to rak nawet teraz nie pamiętam jego imienia też walczy z rakiem John Paul Jackson zdiagnozowano u niego raka. On mówi, że walczy w modlitwie, ale również korzysta z pomocy medycznej.
Oto coś co odkryłem widzicie ja badam, szukam pewnych szablonów, trendów badam jak się rzeczy dzieją i oto co odkryłem. Każdy człowiek, który choruje na raka i idzie według medycznych wskazówek umiera, każdy z nich.
TEN JEDNAK, KTÓRY STOI JEDYNIE NA SŁOWIE BOŻYM ŻYJE. Nawet jeśli ktoś stoi na Słowie i mu się poprawi i w jakimś momencie, głównie kiedy ktoś bliski się o niego martwi i zmusza go w końcu, żeby poszedł drogą medyczną kończy się to śmiercią. Pomimo że wcześniej parokrotnie odniósł zwycięstwo. Dzieje się tak dlatego, że ludzie dokoła o ciebie się boją dlatego MÓWIĘ WAM MUSICIE OTACZAĆ SIĘ LUDŹMI, KTÓRZY SĄ MOCNI!!
Jeśli ludzie wokół ciebie NIE SĄ MOCNI I ODCIĄGAJĄ CIĘ OD BOGA UCIEKAJ OD NICH! Musisz odciąć od siebie każdego kto będzie próbował pociągnąć cię za jakimś innym Bogiem. Obojętnie czy będzie to eskulap, który jest bogiem medycyny, bogiem profesji medycznej możecie to sobie sprawdzić lub za jakimś innym bogiem. MAMY JEDYNEGO BOGA, A ON JEST Jehowa Rapha, On jest tym który nas uzdrawia. MUSIMY DOJŚĆ DO MIEJSCA, W KTÓRYM BĘDZIEMY WIERZYĆ SŁOWU BOŻEMU! AMEN!
Posłuchajcie nie chcę was straszyć ,ale wróg chodzi dookoła  i szuka kogo może zabić..
Jestem ogromnie zadowolony z jednego wróg nie atakuje nas i naszego zespołu i ludzi z nami pracujących chorobami i dolegliwościami. On wie, że to jest starta czasu. Co jednak robi? Próbuje jednaj nas podejść innymi sposobami. PRÓBUJE SIĘ DOSTAĆ DO NAS INNYMI SPOSOBAMI PRZEZ PLOTKOWANIE, PRZEZ INNE RZECZY, ŻE LUDZIE TWORZĄ JAKIEŚ ZAMKNIĘTE GRUPY, ŻE SIĘ DZIELĄ, ŻE SIĘ SPIERAJĄ O JAKIEŚ TEMATY! W taki sposób próbuje nas podchodzić JEŚLI NIE MOŻE CIĘ ZABIĆ TO BĘDZIE PRÓBOWAŁ CIĘ ODDZIELIĆ. On chce, żeby ludzie odwracali się od siebie.
Fakt jest taki, że MUSIMY PRZESTAĆ BYĆ DZIEĆMI I ZACZĄĆ WZRASTAĆ, WYKONYWAĆ SWOJE ZADANIA. Wykonywać to co każdy z nas ma do zrobienia, wtedy inni kiedy będą przychodzić do nas powiedzą jestem tutaj bo Bóg mi powiedział, że mam tu przyjść. Wiesz co przychodź zamknij usta, usiądź, skup się i zacznij wykonywać dzieła Boże. Nie musisz się o nic martwić bo tu nie będziesz miał pozycji, swojego miejsca. Nie dostaniesz tego czego ty chcesz. Powiem ci jedno, że jeśli będziesz się ubiegać o jakieś swoje rzeczy nigdy nie dostaniesz tutaj tego czego chcesz. TO CZEGO OCZEKUJĘ TO SILNYCH DOJRZAŁYCH WIERZĄCYCH, KTÓRZY CHCĄ UCZYĆ SIĘ TEGO, CO MA BYĆ WYKONANE. Co ma być wykonane? Toalety muszą być posprzątanie. Nie ma tu nikogo co znaczyłby cokolwiek, nie obchodzi mnie kim jesteś, możesz mieć proroctwo, że możesz mieć namaszczenie Smitha Wilggesotha, Johna Lake i Emi McPerson w jednym, ale ktokolwiek ci to powiedział to kłamał. Rozumiecie? JEDYNE NAMASZCZENIE, KTÓREGO POTRZEBUJESZ TO NAMASZCZENIE JEZUSA CHRYSTUSA!
TO NAMASZCZENIE (JEZUSA CHRYSTUSA) BÓG DAŁ NAM ZA DARMO - TY TERAZ MUSISZ ŻYĆ TAKIM ŻYCIEM! Musisz dopasować swoje życie, zdyscyplinować się i żyć we właściwy sposób! Amen.
To oznacza wykonywanie rzeczy we właściwy sposób. To oznacza nie spanie z jednym łóżku z kimś z kim nie jesteś w małżeństwie. To oznacza trzymanie się z daleka od klinik aborcyjnych. To oznacza trzymanie się z dala od miejsc, w których nie powinieneś być. TO OZNACZA TRZYMANIE SIĘ Z DALA OD LUDZI, KTÓRZY BĘDĄ CIĘ ŚCIĄGAĆ!! CZAS JUŻ ŻYĆ ŚWIĘTYM ŻYCIEM PRZED BOGIEM!
Czas żyć właściwie i postępować właściwie. Szczerze wam powiem, że nie obchodzi mnie czy zostanie ze mną jedna osoba czy dziesięć tysięcy dla mnie jednak nie robi to różnicy. JA WIEM DOKĄD ZMIERZAM, WIEM DOKĄD IDĘ I NIKT NIE POWSTRZYMA MNIE, ŻEBYM TAM DOSZEDŁ, BO WIEM DOKĄD BÓG CHCE, ŻEBYM DOSZEDŁ! Będziecie widzieć jak rzeczy tutaj się zmieniają, dlaczego? Bo podchodzę do tego bardzo poważnie tak jak powiedziałem mojemu zespołowi, albo będziecie podchodzić do tego poważnie, albo może lepiej, żebyście zrezygnowali. Wole stracić cię jako pracownika nawet jako przyjaciela PRZESTRZEGAJĄC CIĘ BO WRÓG SIĘ Z NAMI NIE ZANAWIA! On chodzi dookoła, on sprawdza. Tak Biblia mówi o Jezusie wróg go obserwował, a potem odszedł. W oryginale jest napisane że odszedł na jakiś czas, żeby przyjść później w bardziej dogodnym momencie.
Może myślisz o udało mi się wywinąć, nie wywinąłeś  się z niczego wróg tylko czeka. Niestety nie zdajesz sobie sprawy, że on daje ci coś, żeby pozbawić cię życia, a Ty myślisz, że ci to ujdzie na sucho. Mówię wam nic nikomu nie ujdzie na sucho. TO CO SIEJESZ BĘDZIESZ ZBIERAŁ. Amen.
To jest niezmienne prawo niezależne od tego czy jesteś nowo narodzony czy nie. Dlatego Paweł mówi do Galacjan nie dajcie się zwieść tym, że możecie coś robić i że ujdzie wam to na sucho, nie dajcie się zwieść. To co sialiśmy to będziemy zbierać. Amen.
JAKO WIERZĄCY POWINNIŚCIE SIAĆ TO CO CHCECIE ZBIERAĆ! Nie możecie siać byle czego, a potem modlić się o lewe plony. Amen. CHCEMY ŻYĆ WŁAŚCIWIE I SIAĆ WŁAŚCIWIE, MÓWIĆ TO CO WŁAŚCIWE, ROZUMIECIE MNIE? Nie mogę być bardziej wymowny, oczywiście nie będę teraz tego kończył.
Pod koniec szóstego wersetu jest tutaj napisane:
Ciebie, też opanuje Duch Pański i będziesz prorokował wraz z nimi i staniesz się innym człowiekiem.
Zauważcie opanuje cię Duch Pański i będziesz z nimi prorokował i staniesz się innym człowiekiem.  Jeśli weźmiecie ten werset i przeczytacie go od tyły i będzie to brzmiało dokładnie tak jak w nowym testamencie nowo narodzenie i chrzest Duchem Świętym. To jest niesamowite, jeśli tak to przeczytamy to staniesz się innym człowiekiem, będziesz prorokował z nimi i Duch Pański zstąpi na ciebie. To jest tak jak wtedy kiedy mówimy musisz się narodzić na nowo i przyjąć chrzest Duchem Świętym. Tutaj jest napisane Duch Pański zstąpi na ciebie. Pamiętajcie, że on już został namaszczony.
Namaszczenie, więc nie ma nic wspólnego z tym że Duch Pański zstępuje na Ciebie z wyjątkiem, że musisz być najpierw namaszczony, żeby Duch Pański zstąpił na Ciebie. Łapiecie to zostałeś namaszczony, oddzielony do jakieś pozycji, dlatego że zostałeś poświęcony dla jakieś pozycji zgadnij co się dzieje: teraz Duch Boży MOŻE NA CIEBIE ZSTĄPIĆ.
Poświęcenie dla Boga, uświęcenia dla niego oznacza bycie narodzonym na nowo i wtedy Duch Boży może zstąpić na ciebie, żebyś mógł otrzymać moc.
To jest to czym podzielony jest cały kościół. My nie jesteśmy zielonoświątkowi ,my jesteśmy zielonoświątkowcami, my jesteśmy charyzmatykami, a my mamy grupę, która wierzy, że w nowo narodzeniu zawiera się wszystko. Są również grupy, które mówią, że jest nowo narodzenie, a potem chrzest w Duchu. Ludzie, którzy są w takich grupach np. nie są ochrzczeni Duchem tak jak my modlą się i inni są uzdrawiani, jak to jest możliwe? TO DLATEGO, ŻE SĄ ONI W POZYCJI SYNÓW I DZIAŁAJĄ W WIERZE - BARDZO PROSTE.
No, ale co z darami Ducha, dary Ducha mogą się pojawiać. Nie będę dzisiaj się w to zgłębiać, ale było to pytanie nr 1 wszędzie tam gdzie jechaliśmy na południowy wschód. Ludzie pytali jeśli wszyscy mogą kłaść ręce na chorych według Ewangelii Marka 16 i chorzy mogą być uzdrowieni to dlaczego mielibyśmy potrzebować Koryntian 12 czyli daru uzdrawiania. Czy tu jest napisane, że masz mieć dar uzdrawiania? NIE! Tu jest napisane, że każdy wierzący ma kłaść ręce na chorych. W jaki sposób jest to powiązane? Dzięki Duchowi Bożemu.
Mogłem to wytłumaczyć w bardzo zwięzły sposób i zrobię to też tutaj gdy dojdziemy do tego miejsca bo kiedy to powiedziałem wcześniej się nad tym nie zastanawiałem, ale kiedy to powiedziałem było to także dla mnie objawienie. Sam siebie słuchałem i robiłem notatki. To jest niezwykłe kiedy przychodzi objawienie, ale bardziej niesamowite jest kiedy zatrzymujemy to objawienie i ono staje się naszym poznaniem. MÓWIENIE SŁOWEM OBJAWIENIE, TAK NAPRAWDĘ NIEWIELE ZNACZY, DOPÓKI KTOŚ NIE BIERZE TEGO DO SERCA I NIE STAJE SIĘ TO JEGO POZNANIEM, W KTÓRYM CHODZI!
Tu jest napisane w wersecie 7. Gdy ci się spełnią te znaki, jakie znaki? Prorokowanie to jest znak 1 Koryntian 14 tak nam mówi: Ciebie też opanuje Duch Pański i będziesz prorokował wraz z nimi i staniesz się innym człowiekiem. Gdy ci się spełnią te znaki uczyń co zdoła twa ręka, gdyż Bóg będzie z tobą. Popatrzcie na to, to jest niesamowite. Zstępuje na ciebie Duch Pana prorokujesz, zmieniasz się w innego człowieka. Zauważcie, on już został namaszczony, ale Duch Pana jeszcze na niego nie zstąpił. Samuel mówi tutaj o tym co ma się wydarzyć. Zauważcie, że on nie powiedział tutaj posłuchaj ja cię namaszczam, a ty idź i rób co tylko chcesz, rób to co zdoła twoja ręka.
Nie! On mówi namaściłem cię jesteś namaszczony jako król oddzielony, namaszczony dla Boga i teraz kiedy Duch Pański zstąpi na Ciebie wtedy zrobisz to co będziesz widział, że powinno zostać zrobione bo Bóg jest z tobą.
Widzicie to jest ta różnica większość ludzi nie chodzi w mocy za darmo pomimo, że jesteśmy uczeni tak za darmo otrzymaliście za darmo dawajcie. Większość ludzi nie chodzi w tym za darmo, dlaczego? Bo nauczono nas tak głupich doktryn jak to, że musimy być prowadzeni przez Ducha by wykonywać dzieła Boże, że musimy mieć namaszczenie by to robić, że musimy mieć pozwolenie Pastora by to robić. Żaden Pastor nigdy nie może ci powiedzieć, żebyś nie wykonywał Bożych dzieł.
Niedawno rozmawialiśmy z ludźmi, którzy mówili słuchaliśmy twoich wykładów zaczęliśmy to robić, zaczęliśmy modlić się o ludzi i byli uzdrawiani i wtedy nasz Pastor powiedział, że nie możemy jeszcze tego robić bo nie jesteśmy gotowi. Ludzie byli uzdrawiani to brzmi jakbyście byli gotowi. Powiedziałem tej osobie musicie opuścić to miejsce bo oni cię tam okłamują, dlaczego? Ty jesteś gotowy! amen. Tak gotowy jak tylko możesz być. Nikt nigdy nie jest do końca gotowy.
GOTOWY JESTEŚ WTEDY, KIEDY ROBISZ KROK WIARY I POLEGASZ NA BOGU, ŻE ON ZROBI TO CO OBIECAŁ ZROBIĆ!