Pułapki Diabła

Naszym zadaniem jest dowiedzieć się jak szatan działa i jak przeciwstawić się mu.

Pułapki Diabła
Pułapki Diabła

 

Pułapki, które wróg używa, aby okraść nas z chodzenia w autorytecie, który dał nam Bóg. Apostoł Piotr mówi, że diabeł jak lew ryczący szuka kogo pożreć.


,,8 Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć”.

(1P 5,8)


Naszym zadaniem jest dowiedzieć się jak on działa i jak przeciwstawić się mu. Oczywiście istnieje wiele rodzajów pułapek, ale ja wybrałam 5 obszarów, w których ja osobiście miałam problemy. Widzę też, że inni ludzie również mają z tym zmagania.


,,O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! 7 A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie.”

(1 list do Filipian 4,6) 


Nauczyłam się dość wcześnie , że jeśli Słowo coś mówi, to nie jest sugestia. To jest coś co musisz wziąć bardzo na serio, jeśli chcesz otrzymać to, co mówi Bóg.


Listę sztuczek diabła, zobaczymy co mówi na ten temat Pismo Święte.


1.Konflikty/spory/kłótnie
2.Niepokoje
3.Niewdzięczność i narzekanie
4.Współczucie i użalanie się do innych
5.Nieprzebaczenie


Ad. 1 Konflikty/spory/kłótnie


,,Gdzie bowiem zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek.”

List Jakuba 3, 16


Powyższy wers opisuje to, co działo się w moim domu. To jest środowisko, w którym zostałam wychowana. Czułam się całkiem dobrze z konfliktami, nie zdając sobie z tego sprawy.


,, Skutkiem pychy stale są kłótnie,  u szukających rady jest mądrość.”

(Księga Przysłów 13, 10)

Andrew Wommack napisał książkę ,,Egocentryzm - źródło całego żalu”. Miałam duże trudności z przeczytaniem tej książki, co oznaczało, że bardzo jej potrzebowałam. Zajęło mi ponad rok, aby ją zakończyć (mimo, że to broszura). Bóg przemówił do mnie poprzez tę książkę i użył jej aby mnie zmienić.
Istnieje też spór/ kłótnia, który przychodzi przez toksycznych ludzi. Mogą to być członkowie rodziny lub przyjaciele, którzy lubią tragedie, plotkowanie, nastawianie jednych ludzi przeciwko innym itp. Jeśli masz takich bliskich, czy przyjaciół, którzy tak się zachowują, to powiem ci, że w tym momencie, kiedy jesteś na misji, której celem jest zobaczenie uzdrowionego dziecka lub kogoś bliskiego, musisz całkowicie wyrzucić kłótnie ze swojego życia. Trzymaj tych ludzi tak daleko od twojego życia, jak to jest możliwe. Kochaj ich tak mocno, jak to możliwe. Ale musisz być przygotowany powiedzieć nie, bez poczucia winy. Nie pozwól, aby ich negatywna reakcja stała się dla ciebie ciężarem.


Ja mam sposób aby z tym sobie poradzić. Nazywa się ,,grey rock”, możesz wygooglować, że to jest sposób, w jaki odkryłam, że ludzie, którzy lubią plotki o dramatach, konfliktach itd. Oni zawsze będą wprowadzać konflikty do mojego życia i życia innych ludzi, niezależnie od twojej próby, by tam nie iść (w rozmowy o dramatach i konfliktach). Sposobem na poradzenie sobie z nimi jest tak zwana „szara skała” i oznacza to być nudnym dla nich jak „szara skała”. Nie wprowadzaj tych osób, które tak się zachowują w swoje życie, nie mów im co nowego u ciebie, co mówią lekarze, jakie są twoje marzenia i nadzieje. Rozmawiaj o pogodzie, zmieniaj temat, za każdym razem kiedy pytają cię o informacje, bądź zwięzła, słodka i odejdź. Ja modliłam się o ochronę przed takimi ludźmi, ponieważ my jesteśmy na misji na której się koncentrujemy i nie możemy pozwolić wrogowi wkroczyć do naszego życia.


My musimy być odważni i mamy chodzić w autorytecie, a nie możemy tego robić kiedy w naszym życiu mamy obciążenie kłótni/sporów.
Więc to jest pierwsza rzecz, następna to niepokój.

 

Ad 2. Niepokój


Rzeczy, które budzą cię w środku nocy, myśli pełne niepokoju, lęku. Bóg jest jednoznaczny w sprawie lęku, a Jego odpowiedzią na lęk jest: NIE LĘKAJ SIĘ! Kiedy pierwszy raz zobaczyłam to, pomyślałam: Dobrze, łatwiej powiedzieć niż zrobić! Ale:

"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim przez modlitwę i prośbę z dziękczynieniem niech wasze pragnienia będą znane Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelkie zrozumienie, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie."

  Filipian 4:6-7 UBG


Po prostu kocham to: że pokój Boży, który przewyższa wszelkie zrozumienie – to nierozsądny pokój, śmieszny, nielogiczny pokój, którego nie możesz wytłumaczyć swoim zrozumienie, ale kiedy prosisz Boga, dziękujesz Mu i przekazujesz Mu je (prośby), On daje ci ten ponadnaturalny pokój, który wtedy będzie strzegł twego serca i w tej pozycji pokoju, strzeżenia serca, niepokoje, lęki odchodzą i wróg nie ma mocy – WŁAŚNIE POZBAWIŁEŚ WROGA MOCY!
Kocham kiedy słyszę świadectwa, jak ludzie, którzy mówią, a lekarz spojrzał na mnie jakbym nie rozumiał powagi sytuacji- ALE TA OSOBA CHODZIŁA W POKOJU! Rozumieli powagę sytuacji, ale pokój Boży strzegł ich serc, WIĘC NIE REAGUJESZ W TAKI SAM SPOSÓB JAK LUDZIE REAGUJĄ W NATURALNY SPOSÓB z niepokojem i strachem. I to było potężne objawienie, które zmieniło moje życie I ZAMKNĘŁO DRZWI WROGOWI działającemu w tej dziedzinie.
Trzecią rzeczą niewdzięczność i narzekanie.

 

Ad 3. Narzekanie
Na początku mojego małżeństwa narzekałam, marudziłam. Uwielbiałam mówić o wszystkim co mnie niepokoiło i opowiadałam to mojemu mężowi Christopherowi, ponieważ był moim mężem i jego zadaniem było by mnie uszczęśliwić – tak właśnie było – POKUTOWAŁAM z tego. ALE BARDZO WCZEŚNIE PAN KAZAŁ MI SIĘ UCISZYĆ ZA KAŻDYM RAZEM GDY ZACZYNAŁAM, ale to nie powstrzymywało mnie całkowicie. Wchodziłam do kuchni i chciałam wyrazić swoją frustrację w słowach, więc trzaskałam drzwiami kuchennymi i mówiłam, że wszystko jest dobrze, ale to ja wykonuję wszystkie obowiązku w domu. Jestem tylko sługą w tym domu, a potem myślałam, nie służący otrzymuje wynagrodzenie, służący ma wolne dni – ja jestem niewolnikiem, jestem tylko niewolnikiem. Pracuję 27/7 nigdy nie odpoczywam – i robiłam to, narzekałam do szafek kuchennych.
I PEWNEGO DNIA PAN DAŁ MI OBRAZ W MOIM UMYŚLE WROGA, KTÓRY ZA KAŻDYM RAZM GDY TAK ROBIŁAM ZACIERAŁ RĘCE I SIĘ CIESZYŁ!
I doznałam szoku, powiedziałam: co to jest.
A Bóg powiedział: „chwalisz go (wroga, diabła), on tylko otrzymuje twoją pochwałę, umacniasz go, on jest zachwycony”.
NIE, CO MAM ZROBIĆ, ABY PRZESTAŁ!
Odpowiedział: „Chwał mnie. Bądź wdzięczna, dziękuj mi.”
I zdałam sobie sprawę, Och! I przestałam od tamtego dnia, zatrzymałam się z tym. Nic nie może cię powtrzymać od narzekania bardziej niż świadomość tego, że wróg przychodzi zabijać, niszczyć i kraść właśnie wtedy gdy chwalisz go i wzmacniasz go w swoim życiu tylko przez to, że dajesz upust swoim frustracjom w kuchni kiedy nikt inny cię nie widzi.


WOW Natychmiast przeprosiłam, pokutowałam, odwróciłam się i poszłam w przeciwnym kierunku! ZACZĘŁAM CHWALIĆ BOGA, ZACZĘŁAM DZIĘKOWAĆ BOGU ZA WSZYSTKO CO TYLKO PRZYCHODZIŁO MI NA MYŚL. Przeprosiłam Boga za wszystko co tylko mogło mi przyjść na myśl.  A POTEM ZACZYNAŁAM ŚPIEWAĆ W JĘZYKACH I RADOŚĆ PANA PRZYSZŁA DO MOJEGO SERCA i do tej kuchni. Zaczęłam tańczyć i śpiewać, zapomniałam o wszystkim co właśnie robiłam i miałam wspaniały czas, świetnie się bawiłam i nagle usłyszałam krzyki Christophera: „To brzmi jak żydowski ślub, co tam się wyprawia?”.


Kiedy się modliłam, tańczyłam, śpiewałam w językach, nagle poczułam zawirowanie powietrza jakby wiatr, a oczami duchowymi zobaczyła anioły wirujące i tańczące i byłam tak zachwycone i cała ta atmosfera zmieniła się, i zdałam sobie sprawę, że to JA stwarzałam atmosferę ucisku i ta atmosfera się uniosła i teraz miałam atmosferę radości Pana, która jest naszą siłą i w tej atmosferze mamy odwagę i autorytet i rzeczywiście widzimy MANIFESTACJĘ JEGO MOCY (BOGA).


WIĘC JEŚLI CHCESZ SIĘ WYŁADOWAĆ, ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY, chyba że jesteś zainteresowany chwaleniem wroga i jego mocy i wzmacnianiem go w swoim życiu. ZATRZYMAŁABY TO!

 

 

Ad 4. Wzbudzanie współczucia i użalanie się do innych


Czwartą siłą, to wzbudzanie współczucia i użalanie się do innych. Jest to mentalność ofiary, która…
Pozwólcie mi przejść do Mateusza 18:19 i zamierzam to przeczytać również z wersji AMPC:
Mt 18:19 UBG Mówię wam też: Jeśli dwaj z was na ziemi będą zgodnie prosić o cokolwiek, otrzymają to od mego Ojca, który jest w niebie.
Mt 18:19 AMPC Ponownie powiadam wam, jeśli dwoje z was na ziemi zgodzicie się (zharmonizować się razem, stworzą jedność w danej sprawi) o cokolwiek [o wszystko] o co poproszą, stanie się to i stanie się dla nich przez Mojego Ojca, który jest w niebie.
Wszyscy słyszeliśmy o modlitwie zgody, ale NIDGY NIE SŁYSZAŁAM O ZGODZIE NARZEKAJĄCYCH PLOTKUJĄCYCH I WZBUDZAJĄCYCH WSPÓŁCZUCIE, ale pewnego dnia zdałam sobie sprawę, kiedy dokładnie to przeczytała o MOCY DWÓCH LUDZI ZGADZAJĄCYCH SIĘ, gdzie jedna werbalizuje, np. dwie osoby siedzące przy filiżance kawy i mówiące: Nie uwierzysz w to, co powiedział mi mój małżonek, to było takie nierozsądne, powiedział to i to, a to mnie tak zezłościło, a teraz moje dziecko robi to i to, a lekarz powiedział, a nauczyciel powiedział, nie uwierzysz w to co powiedział nauczyciel, i nie mamy pieniędzy i nie wiem jak to zrobimy i samochód wymaga naprawy i boli mnie ząb, i mam kiepski dzień, i moje włosy – I „PRZYJACIEL” SIEDZI TAM I SIĘ Z TOBĄ ZGADZA! O tak to straszne, o tak twoje biedne włosy, i twoje dziecko co? Co lekarze powiedzieli, co nauczyciele powiedzieli, nie wiem czemu to znosisz ot jest okropne i straszne! Mmm zgadzam się z tobą, twój mąż to powiedział, no nie ja bym tego nie znosiła!!
I CO WŁAŚNIE ROBISZ! HARMONIZUJECIE RAZEM, ZGADZACIE SIĘ RAZEM – CZY ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ Z MOCY, KTÓRA JEST UWALNIANA, W TYCH OKOLICZNOŚCIACH!! Te sytuacje mają faktycznie prawo do pozostania, to tak jakby zaczęło zapuszczać korzenie – KIEDY SIĘ Z TYM ZGADZASZ!!


I KIEDY ZDAŁAM SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, powiedziałam: Ale Panie to jest bardzo trudne, nie być w stanie werbalizować tego, a potem po raz kolejny jak już wcześniej, powiedział mi: Pozwól mi być wszystkim dla ciebie! Innymi Słowy rozmawiaj ze mną, powiedz mi, a ja będę mógł odpowiedzieć, porozmawiaj ze mną w modlitwie z wdzięcznością, to są niepokoje oddaj je Mi.
I istnieje sposób radzenia sobie z tymi wszystkimi sytuacjami, który jest Bożą drogą w sposób Biblijny a potem jest sposób świata, który umożliwia wrogowi działanie w tej sytuacji. Boża Droga pozwala Bogu wejść i naprawić te sytuacje.


Gdy szukasz uzdrowienia, gdy patrzysz, gdy jest dziecko lub ktoś z twoich bliskich, którego życie jest zagrożone, NIE MOŻEMY ZADZIERAĆ, BAŁAGANIĆ PRÓBUJĄC UŁATWIĆ UJŚCIE NASZYM UCZUCIOM, I UZYSKAĆ ZROZUMIENIE ABY POCZUĆ SIĘ LEPIEJ – TO JEDNA Z NAJGORSZYCH PUŁAPEK WROGA!! NIE WOLNO CI TEGO ROBIĆ!!!
Zdałam sobie sprawę na własnej skórze i pływałam w kółko w nieskończonym kręgu negatywnych okoliczności, właśnie z tego powodu!!
NIE MOŻESZ POSTRZEGAĆ SIEBIE JAKO OFIARY, A NASTĘPNIE CHODZIĆ W AUTORYTCIE JAKO ZWYCIĘZCA! Musimy umniejszyć i poniżyć wroga i jego dzieło oraz wywyższyć i wychwalać Boga i Jego Słowo dotyczące naszej sytuacji!
Niektórzy ludzie mogą powiedzieć, ale to jest takie trudne: NIE, NIE, NIE!! NIE MAM JUŻ ŻADNEJ TOLERANCJI NA TO, NIE JESTEM

ZAINTERESOWANA WSPÓŁCZUCIEM I SYMPATYZOWANIEM Z TYM!!
Powiem wam co jest trudne:
- trudne jest nie mieć nadziei
- trudne jest nie mieć Boga po swojej stronie, w tobie, przed tobą, nad tobą
- trudne jest gdy doktor powie nie mamy lekarstwa, kończymy z tym i to to już koniec - to jest trudne (gdy nie znasz Boga)
ALE MY!!
- MY MAMY NADZIEJĘ!!
- MY MAMY BOGA W NIEBIE, KTÓRY DAJE NAM AUTORYTET I MOC!!
- MAMY OJCA, KTÓRY NAZYWA SIĘ JEHOWA RAPHA, PAN NASZ UZDROWICIEL! JEHOWA JIREH - PAN NASZ ZAOPATRZYCIEL, JEHOWA TSIDKENU – PAN NASZA SPRAWIEDLIWOŚĆ!!
TO NIE JEST TRUDNE!!!!
MAMY POWSTAĆ I WYJŚĆ Z MYŚLENIA CIAŁA I WEJŚĆ W TO CO MÓWI SŁOWO BOŻE !!


Musimy mieć dość i powiedzieć, że od tej pory nie ma już więcej cielesności w nas – ZROBIMY TO CO MÓWI SŁOWO, i nie damy naszemu ciału cala szansy, aby tarzać się w użalaniu się nad sobą, i w ten sposób pozwolić wrogowi zabijać, kraść i niszczyć!
Jakuba 4:7 mówi: Poddajcie się więc Bogu, przeciwstawcie się diabłu, a ucieknie od was.


Jedynie gdy poddamy się Bogu, TEMU W JAKI SPOSÓB ON ROBI RZECZY np. poprzez nie troszczenie się o nic, itd. WTEDY GDY SPRZECIWIMY SIĘ WROGOWI – ON UCIEKNIE!! Jest tak wielu chrześcijan, którzy chcą by wróg uciekł, ALE ONI JESZCZE MUSZĄ SIĘ PODDAĆ BOGU, ponieważ nie czują się dobrze i wydaje się im to trudne -  A PRZEZ TO NIE CHODZĄ W MOCY I AUTORYTECIE, KTÓRY MAJĄ I KTÓRY IM DANO, a przez to wpadają w pułapki wroga.

 

Ad 5.Nieprzebaczenie


Ostatnią pułapką jest NIEPRZEBACZENIE. I to była trudna rzecz, to było coś z czym ja naprawdę się zmagałam.
Miałam dużo nieprzebaczenia, nie dlatego, że byłam złą osobą, ale często czułam, że to niesprawiedliwe przebaczyć komuś, nieprzebaczenie jest czymś co ludzie mają, ponieważ zostali zranieni. I jest to naprawdę okrutne i to pokazuje jak zły wróg jest, ponieważ ludzie zostają zranieni, a potem ludzie patrzą na nich i krytykują ich, ponieważ oni wiążą się z tym zranieniem, to jest tak złe. Więc ja naprawdę zmagałam się z „niesprawiedliwością obowiązku” przebaczenia.


Rozmawiałam z Bogiem długo o tym, i w końcu zrozumiałam, że wybaczenie komuś nie jest było powiedzeniem, że to co zrobili było ok, naprawdę NIE i Bóg nie oczekuje tego, że przyznasz się do tego w ten sposób, NIE! Nieprzebaczenie mówi, że nie pozwolę ci się skrzywdzić ponownie wybaczając ci ciągle, NIE! Przebaczenie obejmuje ustawienie granic, przebaczenie nie jest spuszczeniem osoby lub ludzi z „haczyka”. NIE!


Przebaczenie jest oddaniem ich osobie, która jest SPRAWIEDLIWOŚCIĄ, nasz Bóg jest sprawiedliwy, jest Bogiem sprawiedliwości i Jego sprawiedliwość jest wieczna i my nie musimy siedzieć i w kółko zastanawiać się jaka jest ta sprawiedliwość- ufamy Mu. Ufamy Mu jest kochającym Bogiem, jest Bogiem sprawiedliwym i musimy podnieść ręce ja małe dzieci i powiedzieć: Tato, oni mnie zranili, Ty załatw to z nimi, ja im wybaczam, I TAKI WŁAŚNIE SPOSÓB I TO JEST JEDYNY SPOSÓB, W JAKI JESTEŚMY W STANIE WEJŚĆBDO NASZEGO SERCA, I W JAKI ON MOŻE NAS ULECZYĆ, Z TYCH RAN, KTÓRE POWSTRZYMUJA NAS PRZED CHODZENIEM, PRZED TYMI LUDŹMI Z ODWAGĄ I AUTORYTETEM!


Jeśli spróbujemy sprawować nasza władzę w autorytecie imienia Jezus, to wszystko co wróg musi tylko zrobić, to wysłać kogoś lub jakąś sytuację na naszej drodze, która wyzwala tą ranę i upadniemy. A potem mamy gorycz, ból na który odpowiadamy z pozycji zranionego serca i to po prostu powstrzymuje nas przed chodzeniem w tej pozycji autorytetu.
Nieprzebaczenie jest na wiele sposobów nie ufaniem Bogu, kiedy zdajemy sobie sprawę jak bardzo nas kocha, i że jest Bogiem Sprawiedliwości, możemy przebaczyć i możemy zostać uleczeni i z tego miejsca uzdrowienia, wróg traci wszystkie te małe drzwi, przez które mógł przyjść i swobodnie ranić nas, przypominać nam i sprawiać gorycz w nas, które sabotowały nasze chodzenie z Bogiem oraz naszą moc i autorytet aby usunąć go (wroga) z naszego życia i zobaczyć uzdrowienie w obfitości i błogosławieństwo manifestujących się w naszym życiu.


Więc (diabeł) będzie pracował ciężko, aby powstrzymać cię od przebaczenia – ALE NIE POZWÓL MU! UFAJ BOGU, ODDAJ MU TO, POZWÓL MU UZDROWIĆ TWOJE SERCE I CHODZIĆ W PRZEBACZENIU! Nie obrażaj się więcej, po prostu wybacz i pozwól temu odejść – W TYM JEST NASZA MOC!


Więc to są pułapki wroga, których on używa, aby podważyć naszą pewność siebie, naszą odwagę BY POWSTAĆ I CHODZIĆ W AUTORYTECIE, KTÓRY BÓG NAM DAJE!

 


Deborah McDermott
https://youtu.be/MVAqd4u8VUM