Pokój

Pokój
Pokój

Jezus zjawia się i mówi: Pokój wam. Oznacza to dla nas, że niezależnie od tego, co wydarzyło się w naszym życiu, to nie ma to żadnego znaczenia. Nie ma znaczenia, co się dzieje, nie ma znaczenia czy dostaliśmy najgorsze wiadomości na świecie, czy straciliśmy pracę, czy cokolwiek się stało, MY ZAWSZE POWINNIŚMY TRWAĆ W POKOJU. My nie mamy prawa być w żadnym innym stanie. BO MUSIMY PAMIĘTAĆ, ŻE KIEDY SIĘ BOIMY, TO WŁAŚNIE DIABEŁ CHCE, ŻEBYŚMY BYLI W TYM STANIE!
Nasza reakcja, kiedy widzimy, że dzieje się coś złego, decyduje o tym, co będzie dalej.


Więc jeśli polegniemy i wejdziemy w ten stan strachu, TO NASZYM CELEM JEST POWRÓCIĆ DO STANU POKOJU, tak szybko jak to tylko możliwe, bo jeśli nie wejdziemy, to nic dobrego się nie wydarzy.


Gwarantuję ci, że kiedy diabeł cię kopie, to on nie siedzi i nie relaksuje się obserwując, co się dalej wydarzy. On w dalszym ciągu cię kopie, chyba że ty zdecydujesz się pozostać w stanie pokoju i zdecydujesz się nie być kopanym, ale staniesz i będziesz opierać się kłamstwom diabła powracając tym samym do stanu, w którym Bóg chce, abyś był. Czyli stałego pokoju. A ponieważ podjąłem tą decyzję, powróciłem do zdrowia bardzo szybko, to znaczy byłem w stanie dość szybko pozbyć się bólu i teraz nie ma prawie żadnych oznak po tym zdarzeniu.


A więc wszystkie te rzeczy, wszystkie te rzeczy z przeszłości, diabeł wyświetla je przed tobą na ekranie i przypomina ci o każdej złej sytuacji, która się wydarzyła.


Kiedy więc zacząłem modlić się językami, to, co natychmiast zaczęła się dziać, to mój spokój zaczął do mnie powracać. I odzyskałem stan, który Jezus nam przykazał, tak jak czytamy tutaj: „Pokój wam”. WIĘC GDY TYLKO ODZYSKAŁEM TEN STAN POKOJU, zacząłem funkcjonować tak, jak powinienem funkcjonować jako syn Boga i natychmiast Duch Święty zaczął do mnie mówić.
Mogłem usłyszeć Ducha Świętego tylko wtedy, gdy odzyskałem swój stan i wszedłem w swój stan pokoju, w którym go słyszę. Ponieważ kiedy przeciwnik bombardował mnie atakami, wiecie, w tym momencie nie słyszę niczego, czuję, nie jestem w nastroju, chodzę dookoła, wiecie… po prostu próbuję przeciwstawić się i powstrzymać wszystkie te kłamstwa, które na mnie nacierają. Ale dopóki nie mogłem wrócić do stanu pokoju i po prostu się wyciszyć, powiedziałem: „Okej, mam Ducha Świętego, znam prawdę, wierzę w to, co Bóg powiedział, że Jego ranami jestem uzdrowiony”, chociaż wiem, że to niekoniecznie musiał być atak diabła, to była po prostu kontuzja. Zwyczajnie się zraniłem. Nie ma to znaczenia, czy to kontuzja, czy choroba. MOIM PRAWEM NADAL JEST CHODZENIE W BOŻYM ZDROWIU. Kiedy zresetowałem się i wróciłem do stanu pokoju, mogłem usłyszeć Ducha Świętego i doprowadzić wszystko do normy.


DLATEGO TAK WAŻNE JEST, ABY ZROZUMIEĆ, ZE BEZ WZGLĘDU NA TO, W JAK ZŁEJ, SYTUACJI SIĘ ZNAJDUJEMY – On zawsze tam jest, zawsze czeka, aż się uspokoimy i powrócimy do stanu pokoju, aby mógł dać nam rozwiązanie.
Pamiętajmy, że Duch Święty wie wszystko i może wyciągnąć nas z każdej sytuacji. Nie ma znaczenia, gdy nawet zrobimy coś głupiego i zrobimy sobie krzywdę. Oczywiście naszym celem jest żeby tego nie robić, ale nawet jeśli znajdziemy się w złej sytuacji, to on wciąż jest tu po to, aby nam pomóc.


Wszystko to, co Bóg obiecał Jezusowi, obiecał i nam. On obiecał boże zdrowie, obiecał Ducha Świętego i że Duch Święty będzie zawsze z nami i że On zawsze przemawia. TO KWESTIA TEGO, CZY MY JAKO WIERZĄCY JESTEŚMY POSŁUSZNI SŁOWU BOŻEMU I POZOSTAJEMY W STANIE POKOJU, aby Go słyszeć.


Ponieważ kiedy jesteś w stanie strachu, nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować.
Dlatego NAJWAŻNIEJSZĄ RZECZĄ , i widzimy to w wersecie za wersetem, za każdym razem, gdy Jezus znajduje się w sytuacji, w której panuje chaos lub pokój… Pierwszą rzeczą, którą zawsze wypowiadał było słowo „pokój”. Pamiętacie, kiedy Apostołowie obudzili go w łodzi? Pierwszą rzeczą, jaką wtedy powiedział to: „Uspokój się”. On zawsze wszystko uspokaja, zawsze przywraca kontrolę. On układa wszystko tak, jak powinno być. Jeśli coś wokół nas lub w naszym życiu nie jest takie, jakie powinno być, pewne rzeczy nie funkcjonują prawidłowo lub pojawiają się problemy, to Bożą wolą jest całkowite naprawienie każdej sytuacji, bez względu na to, jaka jest to sytuacja, ALE ZACZYNA SIĘ TO OD NASZEGO STANU BYCIA CZYLI SPOKOJU!


Jeśli więc jest jedna rzecz, o której chcesz dzisiaj zapamiętać, to na pewno zapamiętaj, ŻE NIEZALEŻNIE OD SYTUACJI, JAK NAJSZYBCIEJ WRACAJ DO STANU POKOJU, a wtedy zaczniesz widzieć zmiany.


IM DŁUŻEJ TRWASZ W STRACHU, TYM DŁUŻEJ POZOSTAJESZ W CHAOSIE, TYM DŁUŻEJ ZAMIE CI DOTARCIE DO CELU.. !!!Jeśli pozostaniesz w tym stanie, to nic się nie zmieni, będzie tylko gorzej!!  Tak więc sytuacja nie zacznie się zmieniać, dopóki nie powrócisz do tego, co powiedział Jezus, czyli do stanu pokoju.


Powrót do stanu pokoju przywraca radość, prawda? Więc jeśli ktoś jest w depresji, ucisku lub w jakiejkolwiek innej sytuacji, jaką właśnie doświadcza, to pierwszym krokiem jest wejście w stan pokoju, a następnie zostaje przywrócona radość. TAK WIĘC POKÓJ POPRZEDZA RADOŚĆ.

 


.....
Najbardziej niepokoi mnie to, że chrześcijanie, którzy są atakowani, długo pozostają w takim stanie (BRAKU POKOJU). Nie rozumiemy wszystkiego, ale coraz więcej uczymy się, jak możemy tych rzeczy unikać i żyć tak, jak żył Jezus. ŻYĆ W OBFITOŚCI. To właśnie zaplanował dla nas Jezus. Za to zapłacił cenę. To właśnie zapewnił nam podczas naszego narodzenia się na nowo, zapewnił pełny pakiet swojego życia każdemu wierzącemu, abyśmy mogli go mieć. Amen?


Vitaly Khimich


 

 

komentarz:
Wiara jest tym co to determinuje - w cokolwiek w danym momencie wierzysz w swoim życiu to wychodzi z ciebie.
Jeśli wierzysz że Bóg się tobą bawi jak marionetka, to będziesz o tym mówił w ten sposób, a ponieważ wierzysz to będziesz to miał i nie dlatego że Bóg się rzeczywiście będzie tobą bawił, ale wróg przyjdzie i zacznie to robić.
Jeśli dajesz Słowo komuś (i jesteś prawdomówny) to nawet jeśli cię to będzie kosztować wiele, musisz dotrzymać Swojego Słowa, inaczej byś był kłamcą, Bóg musi dotrzymać Słowa, więc jeśli dał Ci ziemie w panowanie, to ty panujesz nad swoim życiem, - jak Bóg stworzył świat, mową, jak myślisz, jak ty kreujesz swoje życie, mową.
diabeł jest kłamcą, co robi kłamca kłamie, nie jest sprawiedliwy, co robi morderca, morduje, nie przejmuje się swoim słowem, nie przejmuje prawem i tym różni się od Boga. ale przyjdzie dzień że stanie przed sędzią sprawiedliwym i zostanie stracony, nie daj się okłamywać diabłu, poznaj Boga przez Jego Słowo by nie dać się okradać więcej!