Film Pasja

Film Pasja
Film Pasja

 

Film PASJA CHRYSTUSA:
„Mel Gibson ostrzegł Jima, że postać będzie bardzo trudna i jeśli się zgodzi, może zostać wyrzutkiem w Hollywood. Caviezel poprosił o dzień na przemyślenie tego, a jego odpowiedź brzmiała: „Myślę, że musimy to osiągnąć, nawet jeśli jest to trudne”. I jeszcze jedno, moje inicjały to J.C. i mam 33 lata. "Nie zdawałem sobie z tego sprawy aż do teraz".
Mel odpowiedział szczerze: "Przerażasz mnie".


Podczas kręcenia Jim Caviezel (który gra Jezusa) stracił 45 funtów, został trafiony piorunem, przypadkowo uderzony dwukrotnie, pozostawiając mu 14-calową bliznę, zwichnął ramię i doznał zapalenia płuc i hipotermii, bo przez kilka godzin stał prawie nagi na krzyżu.
Jego ciało było tak zestresowane i wyczerpane odgrywaniem roli, że po produkcji musiał przejść 2 operacje na otwartym sercu. Sama scena ukrzyżowania zajęła 5 tygodni z 2 miesięcy zdjęć.
"Nie chcę, żeby ludzie mnie widzieli. Chcę tylko, żeby zobaczyli Jezusa. Konwersje przejdą przez to”. Prawie jak reklama, tyle dziwnych rzeczy się wydarzyło. Pedro Sarubbi, który grał Barabasza, czuł, że nie jest Caviezelem. który na niego patrzył, ale sam Jezus Chrystus, kiedy grał tę rolę, „Jego oczy nie miały do mnie nienawiści ani urazy, tylko miłosierdzie i miłość”.
Luca Lionello, artysta, który grał Judasza, był zadeklarowanym ateistą przed rozpoczęciem zdjęć. Z czasem się nawrócił, wyspowiadał i ochrzcił swoje dzieci. Jeden z głównych techników, który był muzułmaninem, również przeszedł na chrześcijaństwo.
Niektórzy producenci mówili, że widzieli ludzi w bieli dających rady, ale kiedy nagrania się skończyły, nigdy nie wrócili.
Pasja Chrystusa – amerykański film z klasyfikacją R. W związku z tym Komisja stwierdziła, że najbardziej kasowa wszechczasów z 370,8 miliona dolarów! Na całym świecie zebrał 611 milionów dolarów. Co ważniejsze, dotarł do wielu dusz na całym świecie. Mel Gibson zapłacił 30 milionów dolarów z własnej kieszeni za produkcję, bo żadne studio nie zaakceptowałoby tego projektu.
Jim Caviezel z dumą głosi swoją wiarę w Chrystusa pośród zła Hollywood. Ludzie tacy jak on, którzy zrobią krok naprzód, aby zrobić to, co może nie zabrzmieć jak „zabawa”, ale którzy przekazują Słowo Boże i historię jego zbawienia dla ludzkości.
BÓG JEST CUDOWNY.