Narodziłem się na nowo i co dalej ?

Wyobraź sobie Jezusa mówiącego, że po co mnie budzicie o ludzie małej wiary, burze przecież są rzeczywiste, módlcie się do mego Ojca zobaczymy co zrobi, czy uciszy ją czy nie, takim mamy klimat wszak burze mogą być ???? NIE !!! To Ty DECYDUJESZ ....

Narodziłem się na nowo i co dalej ?
Narodziłem się na nowo i co dalej ?

 

Pytanie gdy narodziłeś się na nowo co jest twoją rzeczywistością? Która rzeczywistość jest twoja ?


Jeśli wierzysz Słowu Bożemu, (a nie tylko je czytasz), żyjesz tym co czytasz w Biblii to co jest twoją rzeczywistością?
Bo moją Chrystus i nie zaklinam swojej rzeczywistości, gdy okoliczności tego świata ( a ja już do niego dlużej nie należę) atakują np. moje ciało, a ja odmawiam uznania ich za moją rzeczywistość, lecz wypowiadam to co powiedział Bóg i WIERZĘ W JEGO SŁOWO.

Jeśli wierzę Słowu Bożemu a przechodzę przez sztorm to wypowiadając Słowo Boże do tej okoliczności uciszam ją, nie jesestem "zaklinaczem rzeczywistości" jestem WIERZĄCYM Chrześcijaninem!! Wierzę Bogu !


Wyobraź sobie Jezusa mówiącego, że po co mnie budzicie o ludzie małej wiary, burze przecież są rzeczywiste, módlcie się do mego Ojca zobaczymy co zrobi, czy uciszy ją czy nie, takim mamy klimat wszak burze mogą być.  NIE !!!
To Ty DECYDUJESZ o swojej rzeczywistości, w której żyjesz, ja odmawiam być z tego świata we wszystkim, to znaczy z grzechem, chorobą, niemocą, żyję w nim dlatego jestem atakowana bo mam wroga, który przyszedł bić, zabijać, wytrącać i niszczyć, ale mam Jezusa, który w SWOICH ranach poniósł choroby i niemoce, tak jak umarł za mnie i wziął mój grzech!!


 
Czasami wyobrażam sobie jak ludzie przychodzą do Abrahama i mówią dlaczego zaklinasz rzeczywistość ABRAMIE (dając mu również do zrozumienia, że jak śmie nazywać się Abrahamem) mówiąc że Bóg uczyni cię ojcem narodów i będziesz miał potomstwa jak gwiazd na niebie? Pomyśl o tym co było 24 lata po obietnicy, gdy nadal nic tego nie zapowiadało tu na ziemi?


"Mogę wam powiedzieć: 10% tego, czego was nauczam jest w oparciu o studiowanie i czytanie Pisma Świętego,  a 90% wynika z  z tego, że biorę te 10%, idę i je WYKONUJĘ.  I w ten sposób UCZĘ SIĘ  TYCH 90%.
I tak samo jest z Tobą-90% tego, czego się nauczysz wynika z tego, CO ROBISZ NA PODSTAWIE SŁOWA BOŻEGO.
W przeciwnym razie resztę swego życia spędzicie słuchając moich nauczań, skupiając się na szczegółach, skupiając się  na tym, jak w najlepszy sposób osiągnąć te szczegóły, a tak naprawdę, TO CO MACIE ZAPAMIĘTAĆ DOSTANIECIE PRZEZ DOŚWIADCZENIE."

C. Blake