Myśl o tym co myślisz

Myśl o tym co myślisz
Myśl o tym co myślisz

List do Rzymian 10,6-9
Sprawiedliwość zaś, która jest z wiary, tak powiada: Nie mów w swym sercu: Kto wstąpi do nieba? – to znaczy, aby Chrystusa na dół sprowadzić; Albo: Kto zstąpi do otchłani? – to znaczy, aby Chrystusa od umarłych wyprowadzić. Ale cóż mówi: Blisko ciebie jest słowo, na twoich ustach i w twoim sercu. To jest słowo wiary, które głosimy: Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony.
Jeśli rozumiesz sprawiedliwość która jest z wiary, to nie mówisz: my potrzebujemy aby zstąpiła moc, my potrzebujemy aby przyszło na nas namaszczenie, albo że musimy to jakoś przyciągnąć. Ten werset mówi że nie musisz iść do Nieba aby Go sprowadzić w dół, albo iść w otchłań aby Go wyprowadzić.
Ale cóż mówi: Blisko ciebie jest słowo, na twoich ustach i w twoim sercu. To jest słowo wiary, które głosimy: 
Zobaczcie co on tu mówi, nie musisz próbować aby zstąpiła na ciebie moc, nie musisz brać Jezusa żeby zszedł tu i coś zrobił, nie musisz  schodzić aby Go wyprowadzić, sednem sprawy jest że słowo wiary które głosimy jest (jak powiedział)w waszych sercach, jest na waszych ustach. 
Zauważcie, on mówi: Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony. Zobaczcie co on mówi, że wy nie musicie ściągać Go tutaj aby coś zrobił, a słowo ”zbawiony” oznacza: uzdrowiony, uwolniony, życie wieczne, to oznacza wszystkie te rzeczy. 
TAK DŁUGO, JAK PRÓBUJEMY SPRAWIĆ, ABY MOC ZESZŁA NA NAS, TO NIE WIERZYMY SŁOWU BOŻEMU, KTÓRE MÓWI: Ale przyjmiecie moc Ducha Świętego, który zstąpi na was, (Dz 1,8) 
A więc jeśli wierzycie w coś innego niż mówi Słowo Boże, i nie wierzycie w to co jest zgodne z  poznaniem Boga, to oznacza, że MASZ TAM WAROWNIE, KTÓRE MUSZĄ BYĆ ZBURZONE. 
Więc chodzi o to że my NIE MUSIMY wołać o nic, on mówi: słuchajcie, TO JEST JUŻ W WASZYCH SERCACH, to jest już tam, wypowiadaj to, wypowiadaj zbawienie, wypowiadaj uwolnienie, wypowiadaj uzdrowienie, nie musisz czekać aż moc na ciebie przyjdzie, dlaczego?  
BO MOC MIESZKA W TOBIE, bo przyjmiecie moc Ducha Świętego, który zstąpi na was, to jest bardzo, bardzo proste gdy już odrzucicie całą tą religijną otoczkę. I prawdę mówiąc, dlatego właśnie wielu ludzi nas nie lubi, bo my nie zajmujemy się tym całym religijnym szumem, zajmujemy się tym co jest. Dlaczego? Bo wolimy widzieć ludzi którzy otrzymali pomoc, ludzi uzdrowionych i uwolnionych niż wchodzić w rytuały religijności, które powodują że ludzie myślą że to było dobre nabożeństwo. 
Dobre nabożeństwo jest wtedy gdy ludzie faktycznie zostaną uzdrowieni, uwolnieni, oswobodzeni i ZACZNĄ CHODZIĆ W TYM KIM SĄ. A tamto to nie było dobre nabożeństwo, to były tylko emocje. A lepiej jest doświadczać rzeczywistości, niż mieć emocje. Amen? A gdy już doświadczysz rzeczywistości to wierzcie mi lub nie, ale emocje przyjdą razem z nią. Świetnie jest się cieszyć gdy osoba zostanie uzdrowiona. I tu nie chodzi o to, że musimy zrobić coś żeby Bóg się objawił. Zbyt często kościół taki jest, że my myślimy że jeśli będziemy krzyczeć wystarczająco głośno i wrzeszczeć wystarczająco głośno albo robić jeszcze coś, to Bóg się objawi. Musimy zrozumieć że nasz Bóg nie jest taki, NASZ BÓG NIE JEST GDZIEŚ DALEKO, ON ZAMIESZKAŁ W NAS. Amen?
Fragment z podręcznika Nowy Człowiek New Man 3 Curry Blake

 

Nowy człowiek - wyklad, seminarium

https://jglm.org.pl/aktualnosci/seminarium-nowy-czlowiek-curry-blake