Decyzyjność

decyzyjność

Decyzyjność
Decyzyjność

Zarówno w naszym fizycznym świecie jaki w świecie duchowym bardzo istotny jest aspekt zobowiązania czyli decyzyjności.  On robi wielką różnicę. Jeśli jesteśmy na coś naprawdę zdecydowani nawet w fizycznym świecie, ludzie to odczuwają. 
Kiedy ktoś chce ciebie zaatakować ale widzi w twoich oczach absolutne zdecydowanie, że będziesz się bronił, to może sprawić że w ogóle do ciebie nie podejdzie. Nawet kryminaliści szukają ofiary a nie kogoś kto ich położy na łopatki. Bóg szuka ludzi przez których może pokazać się silny, a diabeł szuka ludzi, których może pożreć. Diabeł nie szuka ludzi, z którymi będzie musiał się bić, tylko takich których może pożreć bez walki. I tu jest element naszej decyzji:  Że nie będziemy tymi, którzy dadzą się pożreć. Musimy podjąć decyzję, że jesteśmy tymi przez których Bóg okaże się mocny. Ta wiara utworzy w nas pewną postawę. Co prawda wiara sama w sobie nie jest postawą, ale ją stworzy. To jest postawa pewności bo wiara jest pewnością. Wiara wytworzy w tobie postawę, że cokolwiek cię spotka ty wyjdziesz z tego z triumfem.
Bóg nie tylko chce, żebyśmy przetrwali trudne sytuacje, On chce, abyśmy wyszli z nich zwycięsko. To nie znaczy, że nigdy nie będziemy mieć żadnych kłopotów ani problemów, to znaczy, że Bóg chce żebyśmy przechodzili przez nie od początku wiedząc jaki będzie ich koniec. Tym właśnie jest wiara. Wiara to wiedza o tym w jaki sposób jakaś sprawa się zakończy. To dlatego wielu ludzi nie potrafi funkcjonować w wierze, ponieważ jedyne co zauważają to „to tu i teraz.” Ale Bóg zawsze widzi zakończenie sprawy, od samego jej początku. Więc jeśli chcesz chodzić wierze, to już na początku danej sytuacji musisz widzieć w wyobraźni jej koniec.


Curry Blake (fragment)