Każda choroba i każda niemoc to diabeł.

Smith Wigglesworth powiedział: każda choroba i każda niemoc to jest diabeł. To nie oznacza, że duch tego jest tam osobiście, chociaż to jest prawda powiedziałbym w większości przypadków. Ale to co on ma na myśli to przeciwnik, choroba i niemoc to przeciwnik. To jest wróg. I powinien być w taki sposób traktowany. Traktuj każdą chorobę jak diabła a nie możesz obchodzić się delikatnie z diabłem.

Każda choroba i każda niemoc to diabeł.
Każda choroba i każda niemoc to diabeł.

Smith  Wigglesworth powiedział: każda choroba i każda niemoc to jest diabeł. To nie oznacza, że duch tego jest tam osobiście, chociaż to jest prawda powiedziałbym w większości przypadków. Ale to co on ma na myśli to przeciwnik, choroba i niemoc to przeciwnik. To jest wróg. I powinien być w taki sposób traktowany.
Traktuj  każdą chorobę jak diabła a nie możesz obchodzić się delikatnie z diabłem. On musi być traktowany brutalnie. I dlatego on posługiwał właśnie w taki a nie inny sposób.
CHCĘ, ŻEBYŚCIE ZDALI SOBIE SPRAWĘ, ŻE BĘDĄ MOMENTY W WASZYM ŻYCIU, ŻE BĘDZIECIE MUSIELI STANĄĆ I ZDECYDOWAĆ: NIE POWIEM TYCH SŁÓW, NIE POWIEM TAKICH SŁÓW – POWIEM TYLKO TO, CO MÓWI BIBLIA: PRZEZ JEGO RANY ZOSTAŁEM UZDROWIONY! Widzę ten raport ale nie zgadzam się z nim. Zgadzam się z  raportem: przez Jego rany zostałem uzdrowiony. I wtedy obchodzisz się ostro z diabłem, na tym etapie rozkazujesz mu, obchodzisz się z nim ostro, jesteś głośny jeśli musisz, ale musisz się obchodzić się z nim ostro i nawet agresywnie. Z tą rzeczą, która chce tam zostać.
Możesz ją nazywać tak jak nazwali to lekarze, możesz to nazywać jak sobie tylko chcesz ale to jest diabeł, to jest przeciwnik.
Nigdy nie zapomnę jak miałem spotkanie z T.L. Osbornem i on dawał świadectwo o uzdrowieniu, które miało miejsce w Afryce kiedy on tam był, i on miał ze sobą lekarza. I ten  lekarz badał ludzi przed i po tym jak z T.L.Osborn im posługiwał. Ten lekarz był z nim na tym spotkaniu i mówił o tej kobiecie, która była zgarbiona tak samo jak ta z Biblii, i powiedział że ona przyszła i była zgarbiona i to był żałosny widok. I on powiedział:  doktorze? co to była za choroba którą ona miała? A lekarz podał taką długą nazwę. A T.L.Osborn odpowiedział: to jest diabeł !trzeba go wypędzić!
BO MUSISZ ZDAĆ SOBIE SPRAWĘ, ŻE TO NIE CHODZI O TO, JAKIE TO MA IMIĘ, CHODZI O TO, CO TO „COŚ” ROBI! WIĘC MUSICIE ZDAĆ SOBIE SPRAWĘ, ŻE TO PRZECIWNIK!! Czy jest do tego podłączony duch, czy nie, to jest to przeciwnik. Jeżeli będziesz to traktował  tak samo to jeżeli tam jest duch, to poradzisz sobie z tym także.  
Nie możesz po prostu się z tym bawić: o tak, bądź zdrowy w imieniu Jezusa.... Nie! Są momenty w których musisz być agresywny do tych rzeczy i powiedzieć mu: ty wychodzisz, dzisiaj! Kiedykolwiek ja staję się bardziej agresywny to natychmiast widzę szybsze i większe rezultaty.
Curry Blake Jak stać