Bóg dotrzymuje Swoich obietnic

Bóg dotrzymuje Swoich obietnic
Bóg dotrzymuje Swoich obietnic

Kolejnym aspektem i sposobem w jaki działa wiara, jest to, że musisz spojrzeć na pożądany koniec i uwierzyć, że został on już dany, a następnie postępować i mówić zgodnie z tym.


Ludzie będą myśleć, że zwariowałeś, kiedy zaczniesz żyć tym życiem, gdyż nie będziesz w zgodzie z większością. Bez względu na to, w jakim kierunku oni będą zmierzać lub cokolwiek będą mówić, ty będziesz mówić wprost przeciwnie. Generalnie świat idzie w przeciwnym kierunku niż chce tego Bóg. Tak może być również w niektórych kościołach.


Mogą być tacy ludzie, którzy chodzą do kościoła, podążającego drogą stojącą w całkowitej opozycji do ścieżki Boga. Są one religijne i po prostu przechodzą przez życie. Jeśli zaczniesz wierzyć Słowu Bożemu i Je wypowiadać, pójdziesz w przeciwnym kierunku. Będą patrzeć na ciebie i mówić: „Za kogo on się uważa?” Nie chodzi o to, kim ty myślisz, że jesteś; ale o to, kim Biblia mówi, że jesteś.
Ludzie nie będą rozumieć, że będziesz miał to, co mówisz. Miej wiarę w Boga.


Powiedz teraz razem ze mną: „Miej wiarę w Boga”. Teraz powiedz: „Wierzę Bogu. Wierzę Bogu, ponieważ On dotrzymuje Swoich obietnic ”.

Przeskakuję do połowy 2 Listu do Koryntian rozdział 4, więc możesz wrócić i przeczytać poprzednie wersety.


2 Koryntian 4:10-18,
   10 Nieustannie nosimy w ciele umieranie Pana Jezusa, aby i życie Jezusa objawiło się w naszym ciele.
Nawet jeśli przechodzisz przez coś, Jego życie objawia się w twoim ciele.
   11 Zawsze bowiem my, którzy żyjemy, jesteśmy wydawani na śmierć z powodu Jezusa, aby i życie Jezusa objawiło się w naszym śmiertelnym ciele.


(Nie jest tam powiedziane w twoim nieśmiertelnym ciele, w twoim uwielbionym ciele, ale On chce, aby Jego życie przepływało teraz poprzez twoje śmiertelne ciało.)


   12 Tak więc w nas działa śmierć, a w was życie.
Teraz punkt, do którego chciałem dotrzeć:
   13 Mając zaś tego samego ducha wiary, jak jest napisane: Uwierzyłem i dlatego przemówiłem; my również wierzymy i dlatego mówimy;
Jest napisane: „Mając zaś tego samego ducha wiary”. Czy zdajesz sobie sprawę, że wiara jest duchem? Nie wszyscy ludzie mają wiarę. Jeśli nie narodziłeś się na nowo, nie masz wiary. Możesz mieć rzeczy z duszy, możesz mieć pragnienia i możesz mieć pozytywne myślenie, ale pozytywne myślenie nie jest wiarą. Z technicznego punktu widzenia pozytywne myślenie jest podróbką wiary. To naturalna wiara upadłego człowieka.


Curry Blake

Bóg dotrzymuje Swoich obietnic

 

 

Gdzie kupić ksiazke? Czytaj dalej