BIBLIJNY ADAM PRZED UPADKIEM.

BIBLIJNY ADAM PANOWAŁ I RZĄDZIŁ PRZEZ ROZKAZYWANIE (PRZEZ SŁOWA, PRZEZ PRZEMAWIANIE) PRZED UPADKIEM

BIBLIJNY ADAM PRZED UPADKIEM.


"Potem Bóg powiedział: Uczyńmy człowieka na nasz obraz według naszego podobieństwa; niech panuje nad rybami morskimi i ptactwem niebieskim, nad bydłem i całą ziemią oraz nad wszelkimi zwierzętami pełzającymi, które pełzają po ziemi. Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boga go stworzył; stworzył ich mężczyzną i kobietą. I Bóg błogosławił im. Potem Bóg powiedział do nich: Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, napełniajcie ziemię i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebieskim, i nad wszelkimi zwierzętami, które poruszają się po ziemi."

Księga Rodzaju 1:27-28 UBG


…Bóg powiedział Adamowi aby panował nad tym światem, nad wszystkim co lata, pływa, pełza, powiedział mu panuj nad tym a nawet nad cała ziemią, zgadza się?

Teraz pozwólcie że was zapytam, więc mamy Adama, i wiemy że Ziemia ma ten sam rozmiar jaki zawsze miała, i Bóg stworzył Adama i postawił go w ogrodzie, i powiedział, ok teraz rob to wszystko, utrzymuj to, strzeż, ujarzmiaj, napełniaj, i Bóg powiedział bądźcie płodni i rozmnażajcie się, to wszystko było poleceniem/rozkazem dla Adama ….

Zauważ, że to jak on je nazywał także określało ich cel/przeznaczenie ich funkcje, więc te nazwy które on im dawał znaczyły coś, i imiona w Biblii tez coś znaczą! Dzisiaj ludzie wybierają imiona dzieciom bo takie imię ma jakaś sławna gwiazda czy cos takiego, ale KIEDYŚ NADAWANO LUDZIOM IMIONA, KTÓRE COŚ ZNACZYŁY I MIAŁY COŚ WSPÓLNEGO Z TYM JACY CI LUDZIE MIELI BYĆ I TO BYŁA PEWNA CZĘŚĆ BŁOGOSŁAWIEŃSTWA, i kiedy dziecko było, dzisiaj my byśmy to określili jako chrzciny dziecka, czy błogosławieństwo dzieci jak to robimy w naszym kościele, i wiele razy CELEM TEGO BYŁO, ŻEBY POBŁOGOSŁAWIĆ TAKIE DZIECKO, a jego imię miało odzwierciedlać te błogosławieństwo!


I teraz, pytanie brzmi tak: wiemy jak Adam nazwał zwierzęta kiedy on nazywał zwierzęta jak on to robił? Czy tylko wymyślił ich nazwy czy je wypowiedział? On je wypowiedział, i powiesz skąd to wiesz, dlatego, że Jezus powiedział Faryzeuszom, dlaczego zastanawiacie się/rozważacie mówiąc, więc możesz wypowiedzieć swoją myśl.


Widzisz myśl może przejść przez twoją głowę, WRÓG MOŻE STRZELIĆ MYŚLĄ W TWÓJ UMYSŁ, ALE TY NIE ŁAPIESZ MYŚLI – DOPÓKI JEJ NIE WYPOWIESZ, I KIEDY TY ZACZYNASZ JĄ WYPOWIADAĆ TO TERAZ TY CHWYCIŁEŚ TĘ MYŚL!


Więc to co mówisz idzie w parze z twoim myśleniem, i jeśli myślisz nad czymś wystarczająco długo – TO KOŃCZYSZ NA TYM, ŻE TO WYPOWIADASZ, albo jeśli mówisz o czymś wystarczająco długo to kończysz na tym, że myślisz o tym! Nie możesz powiedzieć czegoś zanim o tym nie pomyślisz, ale ja mówię o tym, że to będzie tworzyło twoje schematy myślowe.
Więc Adam będąc, (no wiecie, tym co powiem urażę religijnych ludzi), Adam jako król, PRZEMAWIAŁ I OCZEKIWAŁ, ŻE TO ZOSTANIE ZROBIONE! Więc kiedy Bóg powiedział mu żeby panował nad całą ziemią, i to było przed upadkiem, zgadza się?


I zauważcie, że PRZED UPADKIEM ADAM MIAŁ PANOWAĆ, MIAŁ MIEĆ AUTORYTET, CZYNIĆ SOBIE ZIEMIĘ PODDANĘ NA CAŁEJ ZIEMI, i teraz przed upadkiem, JAK ADAM UŻYWAŁ/OKAZYWAŁ SWOJĄ WŁADZĘ? Jak czynił sobie ziemię poddaną, jak on to wszystko robił? Jak on miał to sprawić, żeby panował nad wszystkim? Jak on funkcjonował żeby sprawić, żeby działy się różne rzeczy lub żeby sprawić, żeby wszystko było mu posłuszne? Jak on to robił?


ON PRZEMAWIAŁ, ZGADZA SIĘ? UŻYWAŁ SŁÓW, dlaczego? Ponieważ był królem, i możemy powiedzieć, że całej ziemi, i teraz biblijne określenie tego kim był Adam w ogrodzie, to nie jest że był królem, my mówimy że był królem, tylko dlatego że religijni ludzi wściekają się jeśli powiesz co? To co mówi Biblia (JGLM Polska: TUTAJ BIBLIA MÓWI WPROST I TO RÓWNIEŻ JEZUS PRZYPOMNIAŁ FARYZEUSZOM, BOGAMI JESTEŚCIE w znaczeniu, że człowiek (Adam) dostał wszelki autorytet i panowanie nad ziemią!) – by zrozumieć całość odnośnie tego można odsłuchać nauczania w następujących minutach od 8:41:00 do 15:27:00 – my wskażemy tą pozycję w jakiej Bóg ustanowił pierwszego Adama w następnym poście)….


Tak jak mówiłem, Adam miał rządzić i panować i wypełnić swój obowiązek jaki Bóg dał mu używając jednego środka, a TYM ŚRODKIEM BYŁO PRZEMAWIANIE. Adam nie zamierzał biegać po całym świecie i naprawiać tę rzecz i tamtą rzecz, ale on zamierzał panować z jednego miejsca, wydawać rozkazy i to byłoby zrobione. Amen? Czy widzicie to?
I teraz skąd o tym wiemy, to jest jeden z dowodów na to, po tym jak Adam upadł, jedna z pierwszych rzeczy jaką Bóg powiedział Adamowi było co? Od teraz będziesz pracować w pocie czoła i pracą własnych rąk, innymi słowy, co to oznacza? To znaczy, że wszystko, my nie wiemy jak długo to trwało, jak długo Adam był w ogrodzie, nie wiemy jak długo tam był zanim upadł, nie wiemy tego, ale wiemy, że był tam, mam na myśli pewien czas, był tam pewien okres czasu, nie wiemy jak długo, i to oznacza że ADAM PANOWAŁ I RZĄDZIŁ PRZEZ SŁOWA, PRZEZ PRZEMAWIANIE, a później Bóg powiedział, dlatego, że upadłeś teraz musisz panować i rządzić przez pracę swoich rąk, musisz pracować i to w pocie czoła, zgadza się? I to udowadnia że po upadku, kiedy Bóg tak powiedział to oznacza że to nie był sposób w jaki Adam funkcjonował przed upadkiem. Zgadza się? Nadążacie za tym co mówię?
Najtrudniejszą rzeczą w głoszeniu tego co mówi Biblia jest to, że generalnie ty głosisz do ludzi, którzy szczerze mówiąc większość z nich 24 godziny na dobę oni myślą zgodnie ze sposobem w jaki ten świat działa, i ciągły jest na nich wywierany różny wpływ, i teraz oni maja, mają pewne określone schematy myślenia, które zostały narzucone przez to jak ten świat działa.
I JEŚLI JA PRZYJDĘ TU I POWIEM, POSŁUCHAJCIE JEŚLI CHCECIE ZMIENIĆ SWOJE ŻYCIE, CHCECIE ZMIENIĆ SWOJE OKOLICZNOŚCI – TO MUSICIE ZACZĄĆ WYPOWIADAĆ ZMIANĘ, NIE WYPOWIADAĆ TEGO CO MASZ - ALE WYPOWIADAĆ TO CO CHCESZ MIEĆ, WYPOWIADAĆ ZMIANĘ!
I teraz, większość z was słyszała już to, przynajmniej większość, ale problem tkwi w tym, że mówiąc tak, większość ludzi powie, no cóż, to nigdy nie zadziałało u mnie, no wiesz, to jest coś nowego dla mnie, nie wiem jak to zrobić, i później my zaczynamy myśleć, nie, to nie jest, nie ma nic wspólnego z moim poprzednim doświadczeniem, moje poprzednie doświadczenie było takie, że jeśli chce zmianę, to muszę zrobić to, musze zrobić tamto, i słowa nie maja z tym nic wspólnego, dlatego, że TAK MYŚLI NATURALNY ŚWIAT, a nawet teraz świat naturalny zaczyna chwytać się prawdy, dlaczego? Bo oni biorą biblijne zasady i próbują je zastosować bez Boga, zgadza się?
Widzimy to cały czas, widzimy to w różnego rodzaju obszarach w biznesie, i innych, mamy neurolingwistyczne programy, mamy różne metody które bazują na słowach, więc świat zaczyna nadrabiać zaległości, i najgorsze jest to, że świat nigdy nie powinien dogonić kościół, ale oni próbują głównie dlatego, że kościół, podczas gdy kościół się wlókł to świat biegł, i oni zaczęli pojmować te rzeczy, i zaczęli je słuchać!
I TERAZ KLUCZEM JEST TO, ŻE JEŚLI TY NAPRAWDĘ CHCESZ DOKONAĆ ZMIANY – BIBLIA MÓWI NAM, ŻE MY MAMY ZARZĄDZAĆ I PANOWAĆ, JAKO KRÓLOWIE W ŻYCIU PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA, zgadza się?
I teraz, mieliśmy Adama, on oddaje swoje dowodzenie, swoje panowanie szatanowi, ale on wciąż ma panowanie, on może wciąż korzystać z panowania, to jest w każdym człowieku żeby panować, to się nie zmieniło, zgadza się? I dlatego ludzie latają w przestrzeń kosmiczną, i robią badania pod oceanem, dlaczego? Oni próbują okazać swoje panowanie, chcą panować w każdym obszarze,….
Więc to panowanie jest w człowieku, i kiedy Adam przekazał to szatanowi, to on nie stracił panowania, ALE TO CO SIĘ TAK NAPRAWDĘ ZMIENIŁO – TO JEGO NATURA, on przyjął naturę osoby, którą teraz uczynił swoim bogiem, która była zła, i kogo natura była naturą śmierci, i zadziwiające jest to, że od tamtej chwili, prawdopodobnie to zajęło, no cóż nie jestem pewny jak długo to trwało dokładnie, ale ilu z was wie że kiedy Bóg powiedział w dniu kiedy zjesz z tego drzewa to umrzesz, ilu z was wie, że kiedy zjadł to on nie padł martwy, WIĘC ON (BÓG) NIE MÓWIŁ O JEGO CIELE ALE MÓWIŁ O JEGO DUCHU! Więc to znaczyło to, że gdy tylko on to zrobił, dlaczego zjedzenie z tego drzewa tak to ujmę, dlaczego to zmieniło coś? Ponieważ to było posłuszeństwo komuś innemu, to było nieposłuszeństwem wobec Boga, TO NIEPOSŁUSZEŃSTWO BOGU a posłuszeństwo szatanowi TAK WŁAŚCIWIE ZMIENIŁO JEGO NATURĘ, bo teraz on powiedział, ok ja wybieram słuchać się ciebie (szatana) zamiast Boga.
I on (Adam) przyjął naturę szatana, która była śmiercią, którą był strach, którą była negacja, i wszystkie te aspekty, i teraz, jedna z główniejszych części natury szatana, która człowiek przyjął lub która weszła w człowieka to egoizm/samolubstwo. I wszystko teraz kręci się wokół własnego ego, ZAMIAST NA SŁUCHANIU BOGA I WYPEŁNIANIU JEGO WOLI! Więc w chwili kiedy to wszystko zaczęło się skupiać wokół własnego ego, to natychmiast Adam już dłużej nie mógł być skuteczny/efektywny. Dlaczego? DLATEGO, ŻE OSIĄGNIĘCIE CELU NIGDY NIE DOTYCZY, NIE KRĘCI SIĘ WOKÓŁ TYLKO CIEBIE, BYCIE EFEKTYWNYM/SKUTECZNYM/ODNOSZENIE SUKCESU – DOTYCZY TEGO, ŻE TY WYPEŁNIASZ BOŻĄ WOLĘ DLA SWOJEGO ŻYCIA - tym jest odnoszenie sukcesu!...
Więc musi być coś w tym, że my modlimy się i wypowiadamy to żeby Boża wola się wykonała, czy ma to sens? WIĘC MY MAMY SWOJĄ CZĘŚĆ W ODGRYWANIU BOŻEJ WOLI NA ZIEMI PRZEZ TO JAK MÓWIMY I CO MÓWIMY!
I najgorsze jest to, że ludzi na ziemi i niestety wielu ludzi w kościele oni nigdy, ok, ICH DUCH SIĘ ZMIENIŁ BO NARODZILI SIĘ NA NOWO, I W ICH DUCHU JEST ŻYCIE, ALE DLATEGO, ŻE ICH UMYSŁ NIGDY NIE ZOSTAŁ ODNOWIONY TO ICH MOWA NIGDY SIĘ NIE ZMIENIŁA!
I ich umysł wciąż jest negatywny i ich mowa wciąż jest negatywna, i dlatego pisze odnówcie się. W Rzymian, po pierwsze on mówi nam że to jak my się przemieniamy to przez odnawianie naszego umysłu, ale później w Efezjan on także mówi odnówcie się w duchu waszego umysłu. Więc ty masz umysł i masz też ducha swojego umysłu, i pozwólcie że wyjaśnię wam czym jest duch umysłu, to proste, rozmawiasz z kimś, i ktoś mówi, czy znasz taką i taką osobę, o tak, to jest najbardziej pesymistyczna osobą jaką znam, widzisz, to jest właśnie duch umysłu tej osoby, WIDZISZ BYCIE PESYMISTYCZNYM JEST DUCHEM UMYSŁU, dlaczego bo to całkowicie nadajcie odcień czy zabarwia wszystko co taka osoba mówi, co ona robi.
Np. powiesz, o słyszałem że wygrałeś w lotka, no tak ale wiesz, rząd i tak weźmie sobie z tego podatek, i wiesz zaraz pojawią się wszyscy moi krewni i będą się starać wyciągnąć ode mnie jakieś pieniądze, i chyba już żałuje że w ogóle wygrałem, to jest negatywny/pesymistyczny duch umysłu, i rozumiecie o czym mówię… Ja tylko mówię, ze ty możesz to zobaczyć w umyśle ludzi, albo pytasz kogoś co u ciebie, jak się masz, dobrze wyglądasz, no tak, ale wiesz, jest sezon na grypę teraz, jestem pewien, że coś złapię co roku coś łapię, bo ja zawsze, słyszeliście już takich ludzi? dzisiaj to się wyróżniasz tym, że nie mówisz w taki sposób,…..
A więc obecnie duch tego świata w ludziach powoduje, że oni są przyzwyczajeni do pesymizmu, ale nawet większość Chrześcijan spędza większość swojego czasu otoczeni tym światem, i duch tego świata wchodzi w ich umysły, i ich umysły nigdy się nie odnowiły, i duch ich umysłów nigdy nie został odnowiony, WIĘC ONI CIĄGLE MÓWIĄ NEGATYWNE RZECZY, I PÓŻNIEJ MÓWIĄ: o nie wiem czemu to nie działa u mnie, WŁAŚNIE POWIEDZIAŁEŚ, ŻE NIE DZIAŁA – WŁAŚNIE DLATEGO!
No ale mówię ci, ja się starałem, WIDZISZ, I W TYM TKWI PROBLEM – NIE STARAJ SIĘ TYLO ZRÓB TO! Tu nie ma starania tylko robisz to, i wielu ludzi nie jest tego świadomych, i teraz to wszystko sprowadza się z powrotem do bycia królem, i MY MUSIMY SIĘ SZKOLIĆ W PANOWANIU, MY MUSIU SIĘ SZKOLIĆ JAKO KRÓLOWIE! A sposób w jaki się szkolisz na króla, to pierwsza rzeczą jaką musisz się nauczyć to, ok, w mojej analogii nie użyje do końca najlepszego przykładu ale pierwszą rzeczą jaka musisz się nauczyć będąc królem lub osobą u władzy to MUSISZ SIĘ NUCZYĆ JAK KONTROLOWAĆ SWOJĄ BUZIĘ!...
I my nie zdajemy sobie sprawy co my wkładamy w nasze dzieci, a w całej Biblii, szczególnie w Starym Testamencie cały czas, oni błogosławią dzieci, błogosławią je, cały czas, i w 5-tej Mojżeszowej 30:19 Bóg powiedział: Oto kładę przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo lub przekleństwo, wybierz życie. I jak ty wybierasz życie? WYBIERASZ JE PRZEZ SŁOWA!
Czytaj przypowieści, polecam każdemu żeby zacząć czytać przypowieści, jest tam 31 rozdziałów, możesz czytać jeden rozdział dziennie, większość przypowieści, owszem jest tam dużo o sprawach biznesowych, ale większość przypowieści mówi o słowach, i o tym jak myśleć, jak traktować ludzi i wielu innych rzeczach, ale dotyczy słów, i tam pisze, że słowa są życiem i śmiercią i że moc życia i śmierci jest w języku, i tam ciągle się o tym mówi, a jednak ludzie uważają, że to nie ma znaczenia, no wiesz, ja to rozumiem, ja wiem ze moc życia i śmierci jest w języku ale to nie dotyczy się mnie, to nic takiego nie znaczy, no cóż, a co to znaczy jeśli nie dokładnie to o czym to mówi?...
Jeśli chcemy porozmawiać o języku w Nowym Testamencie, to prawdopodobnie będziemy mówić o tym co mówimy o nim list Jakuba,… że jeśli nie upadasz w mowie, jesteś człowiekiem doskonałym. I DLA MNIE TO BRZMI TAK, ŻE POWINNIŚMY ZACZĄĆ SKUPIAĆ SIĘ NA SŁOWACH i jest najszybszy skrót do tego żeby stać się doskonałym, bo On (Bóg) tak powiedział, i pozwólcie że wam teraz powiem jaki jest najszybszy skrót do tego skrótu: zamknij się! Nie możesz upaść w mowie jeśli się po prostu zamkniesz, to jest krok pierwszy. A później kiedy już wyszkolisz swój mózg, i odnowisz swój umysł, i duch twojego umysłu będzie odnowiony, wtedy ty otworzysz swoje usta, i nie urazisz nikogo, przynajmniej, no chyba że będziesz głosił Ewangelię, możesz urazić ludzi głosząc im Ewangelię.
Teraz zobaczcie co pisze dalej, i pozwólcie, że, powinienem był zapytać was o to na samym początku, czy wierzycie Biblii? Wierzycie w to co jest napisane? Więc kiedy ją czytasz lub kiedy ja ją tobie przeczytam, to wtedy powiesz, tak to jest prawda! Zgadzacie się? ok. I pisze tak:
Jeśli ktoś nie upada w mowie, jest człowiekiem doskonałym, który też może utrzymać na wodzy całe ciało.
Słyszycie to? Więc jeśli ty nie upadasz w mowie, jeśli nauczysz się tego, ok co to znaczy trzymać na wodzy? …. i tutaj pisze, ze jeśli my trzymamy na wodzy nasz język, jeśli my wywieramy nacisk na nasz język, w sensie, że uczymy się strzec naszego języka, wiecie król Dawid nawet to powiedział. Powiedział, Boże postaw stróża na moich ustach abym nie zgrzeszył przeciwko Tobie, wiec widocznie wiele grzechów, nawet jeśli prześledzisz Nowy Testament, wiele grzechów jest związanych ze słowami, plotkowanie, obgadywanie, no wiecie, wszystkie te rzeczy, składanie fałszywego świadectwa, to wszystko jest związane ze słowami. Więc ty wkładasz te wędzidło i zobaczcie na to, on pisze tak, Jeśli ktoś nie upada w mowie, jest człowiekiem doskonałym, który też może utrzymać na wodzy całe ciało. Więc co on mówi? JEŚLI TY POTRAFISZ KONTROLOWAĆ SWÓJ JĘZYK, TO MOŻESZ KONTROLOWAĆ SWOJE CIAŁO! Rozumiecie to? …
I dalej pisze, Oto koniom wkładamy wędzidła, do pysków, aby były nam posłuszne, i kierujemy całym ich ciałem. Podobnie i statki, choć są tak wielkie… - więc teraz on mówi, posłuchajcie, nie ma znaczenia jak coś jest wielkie, nie ma znaczenia jak wielki jest twój problem. Podobnie i statki, choć są tak wielkie i pędzone gwałtownymi wichrami, jednak za pomocą niewielkiego steru są kierowane tam, dokąd chce sternik. INNYMI SŁOWY TO CO ON TUTAJ MÓWI TO TO, ŻE MAMY TUTAJ STATEK MOŻESZ MIEĆ POSTAWIONE ŻAGLE, I MOŻE WIAĆ WIATR, ale jeśli sternik, właściciel statku, czy kapitan statku byśmy powiedzieli, w jakimkolwiek kierunku on chce żeby statek popłynął nawet jeśli wieją wiatry TO ON MA STER, NAWET JEŚLI TO JEST MAŁY STER, ON MOŻE SKRĘCIĆ STATEK NAWET KIEDY WIATR WIEJE PRZECIWNIE, ON MOŻE SKRĘCIĆ STATEK TAK ŻEBY ZROBIŁ TO CO ON CHCE ŻEBY ZROBIŁ! Zgadza się?
Więc to jedynie wymaga małego steru, i Jakub mówi że nasz język jest jak mały ster, wiec możesz nim kierować całym swoim ciałem, zgadza się? Tak dotychczas przeczytaliśmy, i pisze, i chce wam przypomnieć, ze sternik, kapitan statku, powiem wam o czym on tam mówi, my wiemy, że to jesteśmy my, my jesteśmy kapitanami naszego statku, Amen?
I TO CZEGO BÓG CHCE TO CHCE ŻEBYŚ TY PODDAŁ SWOJĄ WOLĘ POD JEGO WOLĘ, TAK ŻEBY ON MÓGŁ WYPEŁNIĆ JEGO WOLĘ PRZEZ CIEBIE! I żeby to zrobić to On nie zlekceważy twojej woli, więc On musi cię przekonać, żebyś ty poddał swoja wolę pod Jego wolę, czy ma to sens?
On nie sprawi, że będziesz zbawiony jeśli ty nie chcesz być zbawiony, On nie będzie cię zmuszał do zrobienia czegokolwiek zgadza się? Więc On będzie ci coś sugerować, będzie zabiegać, będzie głosić, będzie próbował dotrzeć Słowem do ciebie na różne sposoby, i On nieustannie stara się sprawić żebyś ty zdecydował się współpracować z Nim, zgadza się? I w tym, i zauważcie, sternik, kapitan statku, my możemy powiedzieć, że to jesteśmy my, że my jesteśmy kapitanami naszego statku, naszego życia, jednakże, twoim sternikiem tak właściwie jest twoje serce.
Bo to twoje serce decyduje o tym, gdzie pójdziesz i co będziesz robić, i serce jest związane z wolą, ale zauważcie, że Jezus powiedział, z obfitości serca mówią usta, WIĘC ON NAM MÓWI TUTAJ, ŻE MUSIMY MIEĆ WŁAŚCIWE SERCE, TWOJE SERCE MUSI SIĘ ZGADZAĆ Z BOGIEM, i kiedy tak będzie to z obfitości twojego serca, które będzie w zgodzie z Bogiem – TY BĘDZIESZ WYPOWIADAŁ BOŻĄ WOLĘ, I BĘDZIESZ KIEROWAŁ SWOIM CIAŁEM ZGODNIE Z OSIĄ BOŻEJ WOLI!
Czy widzicie to? I powiem tak, już to powiedziałem kiedyś, jeśli chodzi o wyznawanie Bożego Słowa, zgadzanie się z Bogiem, jakkolwiek to nazwiesz, to wiesz, oczywiście odkrywanie, no wiecie, nie możesz nawet zostać zbawionym bez uwierzenia w wyznawanie Bożego Słowa, bo jest napisane że zbawienie powoduje wyznanie, ten kto uwierzy w sercu i wyzna, więc wyznawanie jest powiązane ze zbawieniem, wiec ty musisz wyznać, że Jezus jest Panem, zgadza się?
WIĘC SPOSÓB W JAKI TY ZACZYNASZ SWOJE CHRZEŚCIJAŃSKIE ŻYCIE JEST TEŻ SPOSOBEM W JAKI TY JE PROWADZISZ! To jak w to wszedłeś jest też tym jak ty w tym żyjesz, a wszedłeś w to wyznając, zgadzając się z tym co mówi Pismo, i tak właśnie powinieneś żyć aż do końca – ZGADZAĆ SIĘ Z TYM CO POWIEDZIAŁ BÓG, DOSTRAJAJĄC SWOJE SERCE, NAPEŁNIAJĄC SWOJE SERCE BOŻYM SŁOWEM, NAPEŁNIAJĄC SWOJE SERCE BOŻĄ WOLĄ, KTÓRA JEST BOŻYM SŁOWEM!
I kiedy to robisz, kiedy napełniasz swoje serce Bożym Słowem to ty nigdy nie będziesz musiał się martwić o to co wychodzi z twoich ust kiedy je otworzysz. Więc ty je napełniasz i z obfitości twojego serca będą mówić twoje usta, i jeśli twoje usta mówią to co jest zgodne z Boża wolą to zgadnij co? Twoje życie się zmieni, ale większość ludzi uważa, że żeby zostać zbawionym to wystarczy tylko zmówić modlitwę, a potem przez resztę ich życia oni nie używają swojego języka jako steru żeby zmienić swoje życie, ale siedzą w kościele przez 30 lat z tymi samymi problemami, tymi samymi zmaganiami, tymi samymi związaniami, i wszystko co robią to tylko czekają aż stąd wyjdą zamiast stać się Bożym wojownikiem kiedy tu przychodzą. Amen?.....
Curry Blake (Wykłady Boska Inwazja 8)